Wpis numer: 48559

Poniedziałek, 13 marca 2017, 09:20:53

 


Zdecydowaliśmy się na ceramikę, wybór był oczywisty. Dlaczego?

To naturalny materiał o wielowiekowej tradycji – sprawdzony, trwały i bezpieczny. Wypalana w temperaturze bliskiej 1000oC ceramika jest zupełnie pozbawiona wilgoci a murowana na nowe, suche zaprawy gwarantuje,  że ściany będą suche i ciepłe zaraz po wybudowaniu a więc nie będą zużywały energii na osuszanie w pierwszych latach po budowie. Brak wilgoci w ścianach to też brak problemów z grzybami i pleśniami, które błyskawicznie namnażają się w zawilgoconych zakamarkach. 

Ceramika jest wypalana a zatem również niepalna i odporna na ogień przez wiele godzin – to gwarancja bezpieczeństwa w przypadku pożaru. Ceramika, którą wybraliśmy - poryzowana i wypełniona naturalną wełną mineralną, również paroprzepuszczalną, gwarantuje doskonały mikroklimat wnętrz i komfort przebywania w nich, czy to zimą (ciepło) czy latem (chłód). W takich ścianach po prostu się oddycha. Nie bez znaczenia był aspekt ekonomiczny – ceramika to materiał, w który warto zainwestować bo nie traci na jakości i wartości w czasie, pozwala z łatwością osiągnąć parametry domu energooszczędnego i, co istotne, przewidzieć koszty przyszłego użytkowania.

  • Logo

    Poniedziałek, 13 marca 2017, 11:47:53

    Czarek Z tych samych powodów buduję własny dom tą technologią. Zauważcie że taki dom to przysłowiowy mercedes wśród powstających nowych domów wykonanych tańszą technologią. Przy sprzedaży nie można liczyć standardowej ceny za m2. Na pewno byłby kłopot podczas sprzedaży... Ale w końcu budujesz dla siebie i ma to służyć przez lata a może i setki lat w przeciwieństwie do styropianu...

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników