Wpis numer: 48636

Piątek, 17 marca 2017, 14:34:13

 


Kolejne pytanie.

Czy w kotłowni z kotłem gazowym z zamkniętą komorą spalania i wentylacja mechaniczną musi być kratka z wentylacją grawitacyjną? Troch mi się to kłuci...



  • Logo

    Środa, 22 marca 2017, 14:07:12

    Czarek mam odpowiedź:) § 170. 1. Urządzenia gazowe mogą być instalowane wyłącznie w pomieszczeniach spełniających warunki dotyczące ich wysokości, kubatury, wentylacji i odprowadzenia spalin, a także dopływu powietrza do spalania określone w rozporządzeniu, w Polskich Normach i przepisach odrębnych. 2. Urządzenia gazowe z otwartą komorą spalania, przez co rozumie się urządzenia typu A i B, nie mogą być instalowane w pomieszczeniach mieszkalnych, z zastrzeżeniem § 93 ust. 2 i 3. 3. Urządzenia gazowe z zamkniętą komorą spalania, przez co rozumie się urządzenia typu C, mogą być instalowane w pomieszczeniach mieszkalnych, niezależnie od rodzaju występującej w nich wentylacji, pod warunkiem zastosowania koncentrycznych przewodów powietrzno-spalinowych, z zachowaniem wymagań § 175. 9. W pomieszczeniu z paleniskami na paliwo stałe, płynne lub z urządzeniami gazowymi pobierającymi powietrze do spalania z pomieszczenia i z grawitacyjnym odprowadzeniem spalin przewodem od urządzenia stosowanie mechanicznej wentylacji wyciągowej jest zabronione. 10. Przepisu ust. 9 nie stosuje się do pomieszczeń, w których zastosowano wentylację nawiewno-wywiewną zrównoważoną lub nadciśnieniową. prawo dostępne na stronie https://www.arslege.pl/rozporzadzenie-ministra-infrastruktury-w-sprawie-warunkow-technicznych-jakim-powinny-odpowiadac-budynki-i-ich-usytuowanie/k218/ tylko wyszukajcie paragrafu 170 (Ctrl + F szukana wartość "170")

  • Logo

    Środa, 22 marca 2017, 14:08:58

    Czarek czyli mogę robić bez kratki grawitacyjnej, ponieważ mam kocioł gazowy z zamkniętą komorą spalania:)

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (8)