Wpis numer: 49644

Czwartek, 20 kwietnia 2017, 13:48:06

 


Czyszczenie tynku cementowo-wapiennego. W swoim domu zdecydowaliśmy się na tynk cementowo-wapienny, ponieważ ma lepszą wytrzymałość mechaniczną niż gipsowy oraz jest bardziej odporny na pleśń i grzyby. To były główne powody, dla których zdecydowaliśmy się na ten rodzaj tynku. Jego wadą jest jednak struktura, która wygląda gorzej niż tynku gipsowego. Można zastosować tynk zacierany kwarcem, by wygładzić ściany, ale nasza ekipa takiego nie wykonywała. Dlatego teraz, gdy tynk wystarczająco wysechł, postanowiłem go wyczyścić. Ekipa tynkarska polecała czyszczenie szlifierką wdzięcznie nazywaną żyrafą ;) Jednak znajomi, którzy mają już za sobą operację czyszczenia tynku stwierdzili, że nie mając wprawy, jest to bardzo trudne, ponieważ tym urządzeniem łatwo można zrobić głębsze przetarcia, co będzie później widać na ścianach. W związku z tym zdecydowałem się na czyszczenie ręczne z użyciem papieru ściernego. Można też wykorzystać kamień szlifierski, jednak nigdzie nie mogłem kupić takiego, który miałby kształt w miarę pasujący do dłoni. Niektórzy polecają też czyszczenie białą cegłą silikatową. A Wy robiliście lub będziecie robić tynk gipsowy czy jednak cementowo-wapienny. A jeśli cementowo-wapienny to robicie gładź czy czyścicie tak jak ja?   • Logo

    Czwartek, 20 kwietnia 2017, 16:19:44

    uwAga Z tego co piszesz wnioskuję, że jest przy tym sporo roboty... my właśnie zbieramy opinie co do tynków, bo nie podjęliśmy jeszcze decyzji.

  • Logo

    Czwartek, 20 kwietnia 2017, 17:21:05

    comando Nie powiem, trzeba się trochę wysilić. Ale rozkładam sobie to na raty. Mam do wyczyszczenia salon, sypialnię, wiatrołap, hol i klatkę schodową. W kuchni będą płytki, więc na tych ścianach nie ma sensu czyścić, łazienka i kotłownia to samo. A poddasze ba razie nie będzie użytkowane, więc to mogę czyścić w wolnej chwili w późniejszym terminie. Oczywiście w wiatrołapie, gdzie będzie szafa w zabudowie, też nie czyszczę, bo tam nie widać ;)

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników