Wpis numer: 49651

Czwartek, 20 kwietnia 2017, 22:19:26

 


Po krótkiej przerwie technicznej ruszyliśmy z budową ścian parteru. Jako budulca użyliśmy betonu komórkowego Termobet o szerokości 24 cm klasy 500. Trochę żałujemy, że nie był to Porotherm, ponieważ wielu znajomych się na niego zdecydowało i są bardzo zadowoleni. Bloczki betonowe mieliśmy jednak przewidziane w projekcie i tak już zostało. Ścianki działowe również wykonaliśmy z betonu komórkowego H+H o szerokości 12 cm.

Pewnie to bardzo subiektywne odczucie, ale pierwszy zarys ścian budynku i pomieszczeń bardzo cieszył nasze oczy :) Czy tylko my tak mieliśmy? ;)  • Logo

    Niedziela, 2 lipca 2017, 21:28:26

    daniel.strzelecki Nawet dziś koło takiego domu przejeżdżałem i wciąż nie mogę pojąć dlaczego tak jest :). Przecież w domu jednorodzinnym te obciążenia są tak małe w stosunku do wytrzymałości, że nie ma ona znaczenia. Jedynym rozwiązaniem może być to, że ktoś zaczął z ceramiki, potem budowa długo stała (może została sprzedana) i po czasie ktoś do niej wrócił i akurat skorzystał z promocji na bloczki w markecie :D Ewentualnie: bloczkami dużo łatwiej zrobić skosy ścian szczytowych - może to był powód.

  • Logo

    Poniedziałek, 3 lipca 2017, 12:11:09

    uwAga Bronia, tata mi wiele razy opowiadał jak to kiedyś właśnie było... teraz wszystko w sklepie można dostać ;) Daniel, może i tak było ;) My nie zmienialiśmy budulca, ale w trakcie wykonywania ścian wewnętrznych parteru zabrakło bloczków i trzeba było je dokupić a że ekipa nie uprzedziła nas o tym wcześniej trzeba było je dostać na JUŻ. Objeździliśmy okoliczne składy budowlane, ale nikt nie miał dokładnie takich (białych) bloczków jakie potrzebowaliśmy - jedynie na zamówienie za 2-3 dni. Zakupiliśmy zatem trochę tańsze, szare bloczki (z domieszką popiołu) i teraz część ścianek na dole jest biała a część szara ;)

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (18)