Wpis numer: 49651

Czwartek, 20 kwietnia 2017, 22:19:26

 


Po krótkiej przerwie technicznej ruszyliśmy z budową ścian parteru. Jako budulca użyliśmy betonu komórkowego Termobet o szerokości 24 cm klasy 500. Trochę żałujemy, że nie był to Porotherm, ponieważ wielu znajomych się na niego zdecydowało i są bardzo zadowoleni. Bloczki betonowe mieliśmy jednak przewidziane w projekcie i tak już zostało. Ścianki działowe również wykonaliśmy z betonu komórkowego H+H o szerokości 12 cm.

Pewnie to bardzo subiektywne odczucie, ale pierwszy zarys ścian budynku i pomieszczeń bardzo cieszył nasze oczy :) Czy tylko my tak mieliśmy? ;)  • Logo

    Sobota, 22 kwietnia 2017, 19:56:46

    uwAga comando, śmialiśmy się ostatnio z mężem, że szkoda, że dom zazwyczaj buduje się tylko raz w życiu, bo chociaż w chwili obecnej nasza wiedza nie jest jeszcze zbyt duża (ze względu na fakt, że jeszcze wiele prac przed nami) to i tak jest nieporównywalnie wieksza niż przed rozpoczęciem prac ;) Ile rzeczy człowiek by dopracował lub zmienił, gdyby wcześniej miał tą wiedzę co teraz... :)

  • Logo

    Sobota, 22 kwietnia 2017, 20:07:48

    comando Bo pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie ;) Zresztą technologia się zmienia i pewnie wiele rzeczy by Was znów zaskoczyło, ale faktycznie są kwestie, które zmianom nie ulegają a ich znajomość ułatwia budowę i pilnowanie ekip ;)

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (9)