Wpis numer: 49686

Piątek, 21 kwietnia 2017, 11:33:40

 


Schody - tradycyjne ze spocznikiem, zabiegowe czy może jeszcze inne? Jakie Wy wybraliście i dlaczego?

My w projekcie mieliśmy przewidziane schody dwubiegowe ze spocznikiem. Pojawiły się jednak sugestie, by zamienić je na schody zabiegowe i zaoszczędzić przez to trochę przestrzeni. Wybór nie był prosty i wahaliśmy się dobrych kilka dni. Widzieliśmy setki zdjęć schodów zabiegowych, które faktycznie zajmują mniej miejsca a jednocześnie w ciekawej aranżacji potrafią wyglądać bardzo ciekawie. Ostatecznie stanęło jednak na schodach dwubiegowych ze spocznikiem. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo - mamy 2 małych dzieci i obawialiśmy się, że schody zabiegowe o różnej szerokości stopnia mogą być dla naszych pociech utrudnieniem. Ponadto są one wygodne i przy ich zastosowaniu łatwiej wnieść coś większego na poddasze (np. meble).  Przestrzeń, którą zajmą schody będzie większa, ale miejsce pod schodami zagospodarujemy na mały schowek, który w domu zawsze się przydaje ;)  • Logo

    Sobota, 22 kwietnia 2017, 20:09:22

    comando Ale u nas wcale tego światła wiele nie ma. Okno jest na wysokości półpiętra i o ile na dole jest dość jasno, to powyżej półpiętra wychodzi się niepewnie, bo jeszcze prądu nie ma i ciemności tam panują.

  • Logo

    Niedziela, 23 kwietnia 2017, 13:46:40

    Dariusz Słuszne podejście do sprawy. Oszczędność metra czy dwóch metrów kwadratowych ma się nijak do bezpieczeństwa. Może gdyby chodziło o mieszkanie gdzie liczy się każdy metr na wagę złota, ale w przypadku domu ma to mniejsze znaczenie.

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (6)