Wpis numer: 51107

Piątek, 19 maja 2017, 11:03:40

 


Wreszcie hydraulik skończył swoją pracę i możemy dalej zająć się układaniem płytek. Zamontował nam także stelaż do WC. I wiecie co się okazało? po zrobieniu tynku i wylewki hydraulik sobie uświadomił, że nie dopilnował pracowników i nie zostały u nas poprowadzone przewody do centrali sterującej ogrzewaniem. Nawet nie wiecie, jak się zdenerwowaliśmy, bo to oznaczało dla nas kucie tynku, by możliwe było poprowadzenie tych przewodów. Całe szczęście wymyśliliśmy, gdzie zrobić podkucie, by nie naruszyć tynku w miejscu, w którym będzie tylko farba. Z kotłowni przewody zostały poprowadzone do rozdzielni na poddaszu przez komin wentylacyjny. Później z poddasza przewiercił się przez sufit do łazienki na parterze (z sercem na ramieniu, bo wszędzie przecież podłogówka). W łazience wykuł bruzdę w ścianie, by zejść przewodem i przewiercił się na drugą stronę, by centrala sterująca była w holu. Zdarzyła Wam się taka wpadka jakiejś ekipy?   • Logo

    Sobota, 20 maja 2017, 22:50:25

    adrian Moim zdaniem tego typu sprzęt powinień działać spełniając swoje funkcje sanitatne, a nie wyglądać . Co porównań z Chinami to mówimy o niemieckiej firmie produkującej w.. Strzelinie pod Wrocławiem. Ja go z czystym sumieniem polecę każdemu.

  • Logo

    Niedziela, 21 maja 2017, 08:17:05

    comando Właśnie to mu powiedziałem, że to niemiecka firma jak Geberit ;) I nie jeden raz słyszeliśmy o niej pozytywne opinie. Nawet ktoś chwalił to, że użyte są u nas rurki Tece do ogrzewania podłogowego. Bardziej martwi mnie natomiast to, że w instrukcji montażu stelaża jest opis, gdzie umieścić 4 śruby. U nas te śruby leżą w kartonie po stelażu! Muszę jutro zadzwonić do hydraulika, by sprawdził czy aby wszytko jest ok, bo wolelibyśmy uniknąć sytuacji, że stelaż wypadnie ze ściany, gdy się usiądzie na kibelku ;) Nie wiem czy znów nie został popełniony jakiś błąd przy montażu, bo hydraulik robiąc poprawki był bardzo zdenerwowany, że znów musi przyjść. Ale przecież to nie nasza wina, że nie rozprowadzili sobie wszystkich przewodów, tylko teraz musieli poprawiać. W każdym razie, u nas stelaż trzyma się na samej pianie montażowej i nie wydaje mi się, by było to poprawnie zamontowane. A już w tym tygodniu zaczynamy robić łazienkę, jak tylko płytki do nas dotrą.

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (17)