Wpis numer: 59003

Czwartek, 12 października 2017, 13:52:33

 


Od kilku tygodni nasze głowy zaprząta myśl o ogrodzeniu. Zdecydowaliśmy, że będzie ono wykonane z klinkieru Terca, bo będzie nam pasować do komina ;) Komin mamy z czarnej cegły, więc na ogrodzenie wybraliśmy klinkier Terca w kolorze Matrix (widać go na zdjęciu poglądowym). Nawet nie wiecie jak trudno znaleźć murarza, który podjąłby się wykonania ogrodzenia z klinkieru. Każdy wybrzydza, mówi, że zrobiłby, ale z innego materiału. Klinkier jest wymagający, trzeba mieć umiejętności, by dobrze go wymurować. W końcu znalazł się śmiałek, który zajmuje się ogrodzeniami klinkierowymi. Jesteśmy z nim umówieni na weekend w celu omówienia prac nad ogrodzeniem. Ogrodzenie z klinkieru będziemy robić tylko od frontu - wiadomo, koszty. Chcąc jeszcze bardziej obniżyć koszty stwierdziliśmy, że może uda się zaoszczędzić na betonie ulewając stopy tylko pod słupki. Natomiast część pomiędzy słupkami chcielibyśmy zaszalować, zazbroić i zalać betonem, który będzie wisiał w powietrzu. Oczywiście pasuje to obsypać ziemia tak, by żadne zwierzątka nie przeciskały się pod spodem, ale też, żeby mróz nie wysadzał muru. Ogrodzenie będzie miało około 30m, dlatego wylanie betonowej podmurówki głębokiej przynajmniej na 1m (żeby przejść przez strefę przemarzania) byłoby dość kosztowne. Stąd właśnie ten pomysł o podwieszeniu murku pomiędzy słupkami na takiej mini betonowej podmurówce. Ciekaw jestem jak ten pomysł oceni murarz. Waszym zdaniem będzie to miało rację bytu czy jednak konieczna jest podmurówka na głębokość 1m?    Zdjęcie ogrodzenia jest zapożyczone z Internetu dla przykucia uwagi ;)        • Logo

    Środa, 18 października 2017, 23:03:43

    uwAga Nie jestem pewna jak to wygląda z przypadku ogrodzenia z klinkieru. Przy ogrodzeniu panelowym czy siatce mój tata jedynie pod słupkami robił głęboki wykop a resztę podmurówki robił na ziemi, szalując i zalewając betonem. Zazdroszczę Ci już dylematów związanych z ogrodzeniem - fajnie, że jest na budogramie osoba w tak zaawansowanym stopniu wykończenia, że wiele można się nauczyć ;)

  • Logo

    Środa, 18 października 2017, 23:08:26

    comando Gdyby nie wygrana z wiosennego konkursu, to nie wiem czy za 15 lat dorobilibyśmy się ogrodzenia, bo już jesteśmy spłukani, a gdzie tam do skończenia domu ;) W dodatku na razie będzie ogrodzenie tylko z przodu i bez barierek, sama konstrukcja z klinkieru. Może to będzie śmiesznie wyglądać, ale niestety zanim odłożymy pieniądze, musi tak zostać.

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (14)