Budogram
W serwisie od: 2015-07-14 14:22:20

Dodaj do obserwowanych

 

Poniedziałek, 18 grudnia 2017, 16:00:16

Budogram

Nagrody zostały już rozesłane, oczekujcie paczek w najbliższych dniach! :)
zobacz wpis
 • Logo

  Wtorek, 19 grudnia 2017, 14:20:53

  Ania200181 to ty się Monika na refundacje załapałaś. Super. moja fakutra niestety była z okresu wcześniejszego .

 • Logo

  Wtorek, 19 grudnia 2017, 18:00:49

  monikazg No nam się udało załapać :) Własnie kurier dowiózł kubek :)

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (11)
 

Środa, 6 grudnia 2017, 15:32:24

Budogram

Nagrody rozdane! :) Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wszystkim zwycięzcom! 
Szczegóły odnośnie realizacji nagród znajdziecie już na swoich skrzynkach mailowych. Pozdrawiamy! 
zobacz wpis
 • Logo

  Piątek, 8 grudnia 2017, 00:07:58

  Pani Malutka Czy w tej informacji do Was co mam odesłać musze koniecznie podac jedna nazwę hurtowni?

 • Logo

  Piątek, 8 grudnia 2017, 11:56:15

  Wienerberger Drodzy, gratulujemy wszystkim nagrodzonym :) Widzę, że pojawia się kilka pytań "organizacyjnych" związanych z konkursem więc pozwólcie, że na nie odpowiem aby rozwiać wszelkie wątpliwości: 1. Voucher i program rabatowy - Tak, jak najbardziej można te dwie rzeczy łączyć. Więc jeżeli ktoś wygrał którykolwiek voucher w konkursie i posiada niewykorzystany kod rabatowy to może zrealizować obie rzeczy. 2. Program rabatowy - kolejność wykorzystania kuponów na produkty. To zależy tylko od was. Każdy kod rabatowy (a są 3) można wykorzystać do zakupu jednej grupy produktowej - Porotherm, Koramic, Terca. Kolejność nie ma znaczenia. Więc jeżeli ktoś chce to może kod I stopnia wykorzystać na zakup dachówki Koramic. Wszystko jest wyjaśnione w zakładce "Rabaty" w filmiku tam umieszczonym. 3. Realizacja vouchera - można go zrealizować w każdej hurtowni, która jest naszym oficjalnym dystrybutorem. Lista hurtowni znajduje się na naszej stronie pod tym adresem: https://wienerberger.pl/kontakt-materialy-do-pobrania/dealerzy Uwaga: Jeżeli ktoś chce dodatkowo wykorzystać kod rabatowy to musi sprawdzić czy dana hurtownia bierze udział w programie rabatowym. Mapka znajduje się w zakładce "Rabaty". Większość naszych dystrybutorów bierze udział w tym programie ale mogą zdarzyć się wyjątki. 4. Nazwa hurtowni do wykorzystania vouchera - prosimy o tą informację ze względów organizacyjnych. Po otrzymaniu tej informacji kontaktujemy się z hurtownia aby ich uprzedzić o tym, że możecie się tam pojawić z voucherem i jak to wszystko powinni rozliczyć. Oczywiście nie będzie problemu jeżeli zmienicie swój wybór na inną hurtownię ale aby wszystko mogło być zrealizowane bez problemów prosimy na razie wskazać konkretną hurtownię.

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (38)
Dom e4
 

Czwartek, 30 listopada 2017, 12:30:30

Dom e4

Wreszcie dobrnęliśmy do finału etapu surowego, zamkniętego!


Wystrój wnętrz, malowanie ścian, dobór mebli i urządzanie kuchni – to wszystko przed nami, ale byśmy czuli się w domu komfortowo ta niej ekscytująca, techniczna strona budowy jest niezwykle ważna. Komfort, estetyka,naturalne, ekologiczne materiały, energoefektywne technologie – tymi kryteriami kierowaliśmy się projektując i budując nasz dom. Są one zgodne z założeniami koncepcji domu ceramicznego e4 firmy Wienerberger. e4 to koncepcja domu niskoemisyjnego, który spełnia restrykcyjne  wymagania Unii Europejskiej dla sektora budowlanego dotyczące zużycia energii od 2021 roku. Projekt jest holistycznym spojrzeniem na dom i zakłada, że komfort życia w domu zależy od czynników tworzących  cztery równorzędne filary koncepcji:emocje i zdrowie:Dom to miejsce, w którym żyjemy, odpoczywamy i spędzamy większość  wolnego czasu dlatego należy projektować go według indywidualnych potrzeb, uwzględniając  aspekty funkcjonalne i estetyczne i zdrowotne, które zapewnia zastosowanie naturalnych, wysokiej jakości rozwiązań  budowlanych.energia: Wydajność energetyczna domu to rezultat zastosowania nowoczesnych technologii i systemów, które umożliwiają produkcję energii cieplnej przez budynek i redukcję jej strat. Wysokie parametry termoizolacyjne gwarantują na tyle wysoką ochronę cieplną budynku, że nawet zimą może być energetycznie samowystarczalny lub produkuje więcej energii, niż zużywa.ekologia: Dbałość o środowisko to stosowanie ekologicznych materiałów i odnawialnych źródeł energii. Naturalne, trwałe i przyjazne środowisku materiały pozwalają na stworzenie optymalnego mikroklimatu wewnątrz domu. Eliminacja emisji szkodliwego CO2 do atmosfery jest możliwa dzięki uniezależnieniu się od paliw kopalnych i wykorzystaniu energii słonecznej.ekonomia: Wyważony koszt budowy, utrzymania i konserwacji. Naturalne, trwałe materiały, innowacyjna technologia budowy w połączeniu z nowoczesnymi systemami grzewczymi czy wentylacyjnymi oraz nowoczesną stolarką okienną  gwarantują przewidywalność kosztów budowy, rozsądny poziom wydatków bieżących na energię i minimalne koszty konserwacji,  dające poczucie bezpieczeństwa finansowego. 

zobacz wpis
 • Logo

  Czwartek, 30 listopada 2017, 14:59:19

  michalg12 Myślę że każdy nas dąży do 4e ;) też jestem ciekaw rozwiązań zastosowanych w ogrzewaniu itp

 • Logo

  Czwartek, 30 listopada 2017, 15:02:11

  Ania200181 oby Michał cos napisali

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (10)
Dom e4
 

Środa, 22 listopada 2017, 11:29:41

Dom e4

Dwa słowa o elewacji. Architekci zaproponowali rozwiązanie, podkreślające duże przeszklenia salonu – ceramiczne cegły elewacyjne w kształcie belki.  Zastosowane zarówno w salonie, jak i zewnątrz płynnie przenoszą nas do ogrodu. Gdy na zewnątrz zamontujemy delikatne oświetlenie zimą będziemy mieć wrażenie, jakbyśmy siedzieli na tarasie w ogrodzie. Do wykończenia elewacji wybraliśmy cegły Long John, firmy Wienerberger. Długie,  półmetrowe cienkie ceramiczne belki muruje się na takiej samej zasadzie, jak inne cegły klinkierowe, ale efekt jest szczególnie spektakularny, gdy zastosuje się murowanie na tzw. cienką spoinę, czyli o grubości  5 mm. Ciemny  czerwony kolor nieregularnej cegły idealnie zgrywa się z nowoczesnością bryły i wygląda niezwykle naturalnie. 

zobacz wpis
 • Logo

  Piątek, 24 listopada 2017, 22:06:28

  monikazg Popieram Michała:)

 • Logo

  Piątek, 24 listopada 2017, 22:07:04

  monikazg Ania a mi się wydawało że jest to poprostu styropian wokół ścian fundamentowych...

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (19)
Dom e4
 

Wtorek, 14 listopada 2017, 10:05:11

Dom e4

Projekt naszego domu jest elastyczny, powierzchnię można dzielić ścianami działowymi  w zależności od liczby domowników. Dlatego w projekcie   przewidzieliśmy okna dachowe, które zapewnią naturalne światła na poddaszu. Okna musiały spełniać termiczne, by ograniczyć starty ciepła. Ważne też było bezpieczeństwo, dlatego postawiliśmy na okna Fakro z systemem bezpieczeństwa topSafe, na wypadek włamań. Są wykonane z zaimpregnowanego drewna sosnowego i mają automatyczne nawiewniki. Do okien dobraliśmy markizy. Na poddaszu zaplanowaliśmy sypialnię i pokoje dzieci, dlatego zależało nam na ochronie pokoi przed nagrzewaniem w upalne dni. Markizy dodatkowo będą chronić przed promieniowaniem UV.

zobacz wpis
 • Logo

  Wtorek, 14 listopada 2017, 21:10:30

  Ania200181 sauna na całego i spać nie idzie. Dobrze że brat mieszka na tym piętrze

 • Logo

  Środa, 15 listopada 2017, 12:39:43

  monikazg To kolejny powód dla którego wybrałam dach płaski:)

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (29)
Dom e4
 

Poniedziałek, 30 października 2017, 12:57:25

Dom e4

Nasz ceramiczny dach jest już gotowy! Był on dla nas bardzo istotnym punktem w programie budowy, ponieważ dach to ochrona całego domu i, o czym nie wszyscy wiedzą, jeden z tych elementów konstrukcji, przez który może uciekać najwięcej ciepła! Dlatego tak ważne było zastosowanie dobrych produktów, fachowe położenie i precyzyjne ocieplenie dachu.  Zastosowaliśmy też rozwiązania systemowe w czasie montażu dachu na wypadek wichur czy burz. Wybór dachówki ceramicznej był podyktowany z jednej strony estetyką, która była dla nas niezwykle ważna, a z drugiej komfortem użytkowania – żaden inny materiał tak dobrze nie tłumi hałasu padającego deszczu czy gradu. W kwestii estetyki jest jeszcze jeden ważny czynnik – kolor.  Ceramika nie traci koloru pod wpływem słońca czy deszczu, no i starzeje się bardzo szlachetnie. Nie trzeba jej malować, impregnować czy czyścić.  Wystarczy usuwanie liści czy igieł, jeśli mamy w pobliżu drzewa.  

zobacz wpis
 • Logo

  Poniedziałek, 30 października 2017, 19:49:09

  Nazwa użytkownika Wiesz jedni wolą blondynki inni brunetki więc o gustach się nie dyskutuje :) a napisałem tak bo obok mnie sąsiad ma podobny niższy i przepięknie wygląda, a sami się zastanawialiśmy nad takim projektem :) czyli sentyment pozostaje

 • Logo

  Poniedziałek, 30 października 2017, 19:58:40

  Kamila Łapeta Napewno dom jest nowoczesny i oryginalny :) co kto woli mi się akurat podoba

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (14)
 

Środa, 27 września 2017, 12:07:37

Budogram

Budogramowicze! 
Macie szanse zwiększyć swoje szanse na wygraną i zyskać dodatkowe 50 punktów. Wystarczy wziąć udział w badaniu opinii i uzupełnić krótkie ankiety. Za każdą z nich możesz zyskać 25 punktów. Ankietę znajdziesz na górze strony. 
Pozdrawiamy, Zespół Budogramu!
zobacz wpis
Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
 

Poniedziałek, 24 lipca 2017, 14:14:28

Budogram

Drodzy laureaci! 
Udało nam się zebrać już wszystkie formularze potrzebne do wysyłki nagród. Zabieramy się za pakowanie,  wysyłkę planujemy już w środę. Do końca tego tygodnia nagrody powinny być w Waszych rękach! :)
Pozdrawiamy, zespół Budogramu! 
zobacz wpis
 • Logo

  Czwartek, 27 lipca 2017, 22:07:34

  michalg12 Zgadza się, kubek pierwsza klasa! Dziękujemy ;)

 • Logo

  Wtorek, 8 sierpnia 2017, 09:37:10

  Beata_87 bardzo dziękuję za przyznanie nagrody!!! :)

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (5)
Dom e4
 

Piątek, 21 lipca 2017, 12:10:43

Dom e4

W projekcie naszego domu istotnym architektonicznie elementem jest ściana wykończona tymi samymi, płaskimi dachówkami, które zostały użyte na dachu. To może mało popularne w naszym kraju rozwiązanie, ale z pewnością robi wrażenie. Montaż dachówek na ścianie nie różni się bardzo od tego na dachu. Dlatego na ścianie została zamontowana membrana Koramic pełniąca tu rolę wiatroizolacji. Specjalnymi kotwami zostały przymocowane do muru kontrłaty, a do nich łaty, na których wiszą dachówki. Najważniejszą różnicą  jest to, że w odróżnieniu od dachu tutaj zostały zamocowane wszystkie dachówki bez wyjątku. To bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców.

zobacz wpis
 • Logo

  Piątek, 22 września 2017, 13:45:45

  monikazg Bardzo ciekawie prezentuje sie takie przejscie dachowki z dachu na ścianę... Nie zdawałam sobie sprawy z możliwosci takiego rozwiązania... A tu niesamowity efekt :)

 • Logo

  Niedziela, 5 listopada 2017, 00:54:07

  Pani Malutka Oooo kolejna stodola

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (5)
Dom e4
 

Wtorek, 18 lipca 2017, 19:25:16

Dom e4

Choć na pozór na dachu leżą tylko dachówki, dachówka to nie jedyny istotny element bezpiecznego i szczelnego dachu, o czym powinien pamiętać każdy budujący i fachowy dekarz. Próby ominięcia niektórych elementów bądź zastosowania złej jakości zamienników mogą zniweczyć cały wysiłek i  skutkować nieszczelnością, zawilgoceniem i innymi problemami. Wysokiej jakości systemy dachowe to również akcesoria.  Pod gąsiorami układa się więc  taśmy kalenicowe, zapewniające właściwą wentylację przestrzeni pod dachówkami (wylot powietrza), a jednocześnie chroniące przed dostawaniem się zanieczyszczeń. We właściwym miejscu trzeba zainstalować stopnie i ławę kominiarską, aby umożliwić bezpieczną konserwację komina. Na dachu naszego domu zamontowano również wsporniki pod przewidzianą instalację fotowoltaiczną, która będzie produkowała prąd. 
zobacz wpis
Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Dom e4
 

Poniedziałek, 17 lipca 2017, 12:39:00

Dom e4

Po zamontowaniu izolacji przyszedł czas na montaż pokrycia z dachówek ceramicznych. Do kontrłat dekarze przymocowali łaty, na których opierają się dachówki. Rozstaw łat zależy od wybranego modelu dachówki i musi być skorelowany z podaną przez producenta długością krycia, która  jest pochodną m.in. długości dachówki i jest podawana dla zakresu od-do (dla modelu, który wybraliśmy  wynosi ona 36,2 do 39,8 cm).  Przed montażem dach został dokładnie zmierzony przez dekarzy, aby odpowiednio nabić  łaty i wyprowadzić niezbędne kąty proste. Zgodnie z  zaleceniami przymocowuje się do łat wszystkie dachówki w pasach stanowiących obrys dachu, a więc wzdłuż okapu, kalenicy oraz obu ścian szczytowych. Właściwa dla lokalizacji, wysokości budynku i kąta nachylenia dachu liczba dachówek została też zamocowana w środkowych częściach obu połaci. Dachówki mocuje się specjalnymi spinkami  Sturmfix, które dodatkowo zabezpieczają dach w czasie silnych wiatrów. Kalenica (połączenie połaci w najwyższym punkcie dachu) wykończona została gąsiorami, również ceramicznymi.

zobacz wpis
Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Dom e4
 

Piątek, 14 lipca 2017, 14:31:16

Dom e4

Pogoda kaprysi więc każdą wolną chwilę spędzamy na budowie. A tutaj praca wre, dachówki już prawie ułożone, ale zanim – kilka słów o izolacji dachu. Według różnych źródeł straty ciepła przez dach są szacowane od 10 do nawet 30%. W projekcie naszego domu przewidziano izolację nakrokwiową z pianki poliuretanowej. Takie rozwiązanie zapobiega powstawaniu mostków termicznych, ponieważ zapewnia jednakową grubość izolacji na powierzchni całego dachu. Izolacja, wraz z kontrłatami, została zamocowana do więźby dachowej za pomocą systemowych wkrętów. Takie rozwiązanie izolacji posiada zintegrowane warstwy paro- i wiatroizolacyjną. 

zobacz wpis
 • Logo

  Niedziela, 15 października 2017, 19:53:50

  Nazwa użytkownika piana to wciąż mało przetestowana technologia. Moim zdaniem jedyny + to tylko i wyłącznie czas natryskiwania. A wełna ( my mamw 20+10) to sprawdzona technologia i pewna, fakt bardziej pracochłonna

 • Logo

  Czwartek, 14 grudnia 2017, 09:14:50

  chada Pianka to sama chemia i duże ryzyko pękania i powstawania długich rys, czyli mostków liniowych. Nakrokwiowo to żadna izolacja dla krokwi ze względu na grubość ok. 2 cm.

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (8)
 

Środa, 12 lipca 2017, 12:35:37

Budogram

Dziękujemy za Waszą cierpliwość, wyniki konkursu zostały opublikowane! Do końca tygodnia drogą mailową poinformujemy zwycięzców o dalszych krokach.  Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!:) 
Pozdrawiamy, Załoga Budogramu! 
https://www.budogram.pl/konkurs
zobacz wpis
 • Logo

  Czwartek, 13 lipca 2017, 14:10:37

  uwAga Rozumiem i szanuję, że ktoś może nie podzielać decyzji komisji i może mieć inne typy na zwycięzców konkursu, ale insynuacje, że dobra znajomość regulaminu jest dziwna i "czymś to komuś pachnie" moim zdaniem nie jest w porządku. Szanujmy się nawzajem.

 • Logo

  Czwartek, 13 lipca 2017, 17:26:43

  linardówka michalgoryczka12 dziękujemy za miłe słowa :)

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (16)
 

Poniedziałek, 19 czerwca 2017, 12:11:51

Budogram

@ przemek.mdark i wszyscy zaangażowani uczestnicy  - Uprzejmie dziękujemy za zaangażowanie w konkurs.

Odpowiadając na pojawiające się wątpliwości:

1. Komisja Konkursowa na bieżąco śledzi przebieg konkursu, a następnie podejmie decyzję o wyborze zwycięzców. Wszyscy zajmujący na koniec konkursu miejsca 1-10 mają szanse na nagrodę główną. Zgodnie z regulaminem Komisja Konkursowa podejmie decyzję i wybierzezwycięskie dzienniki, które wg. subiektywnej oceny członków komisji będą najbardziej wartościowe od strony merytorycznej i fachowej, w oparciu o kryteria innowacyjności, oryginalności i kreatywności.

2. Zgodnie z regulaminem, wpisy powinny dokumentować postępy z budowy, które odbywały się w roku 2017 r. Przyjmujemy, że uczestnicy zachowują zasady fair play i postępują zgodnie z normami obyczajowymi i  etycznymi,  nie wprowadzają w błąd innych uczestników i organizatora konkursu, ale zastrzegamy sobie prawo do weryfikacji postów w przypadkach budzących wątpliwości.

3. Konkurs nagradza dzienniki budowy, niekoniecznie związane z materiałami Wienerberger.  Należy jednak pamiętać, że w przypadku wygranej, możnaotrzymać refundację wyłącznie za materiały Wienerebrger lub voucher na przyszły zakup materiałów Wienerberger u jednego z wybranych przez Organizatora dystrybutorów.

4. Punktację szczegółowo opisuje regulamin w §3 i sposób naliczania punktów jest taki sam dla każdego z uczestników: za każde 5 otrzymanych serduszek = 1 pkt, każdy otrzymany komentarz = 1 pkt oraz  każde 5 komentarzy = 1 pkt.

Jesteśmy do Waszej dyspozycji, jeśli pojawią się pytania lub wątpliwości. 

zobacz wpis
Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Dom e4
 

Wtorek, 13 czerwca 2017, 12:13:07

Dom e4

Dlaczego na naszym dachu będzie dachówka ceramiczna Orea 9? To nasza inwestycja na lata, każdy detal może decydować o naszym komforcie, bezpieczeństwie i estetyce domu. Płaska dachówka Orea 9 w kolorze antracytowym była oczywistym wyborem do domu o nowoczesnej bryle.  Oprócz trwałości materiału i koloru, odporności na żywioły – szczególnie na silne porywy wiatru, zapewnienia komfortu termicznego i akustycznego  i jest ...modna.


Ze względu na płaski, powtarzalny kształt dachówki doskonale wyglądają na dachu ułożone w sposób tradycyjny, ale możemy także ułożyć je z tzw. mijanką. Nie bez znaczenia jest wielkość dachówki – wystarczy 9 sztuk na ułożenie m2. Każda z dachówek posiada zamki, co znacznie  przyspiesza i ułatwia proces jej montowania  Dachówka gwarantuje elegancki wygląd połaci dachowej dzięki  dużemu formatowi, prostym  krawędziom  i wyraźnym liniom podziału.  Z tych samych względów estetycznych, ale i ze względu na jej trwałość zdecydowaliśmy się na nietypowe jej zastosowanie - będziemy kłaść dachówkę na elewacji i przełamywać  stereotypowe myślenie o wykorzystaniu dachówek. 

zobacz wpis
 • Logo

  Piątek, 30 czerwca 2017, 01:03:21

  monikazg Sama prawdopodobnie rowniez bym taką wybrała :)

 • Logo

  Sobota, 18 listopada 2017, 00:25:30

  Marcin A A jak dekarze ocenili tą dachówkę? W miarę prosta jest? Bo tak dużą dachówkę ceramiczną niezwykle trudno jest uzyskać idealnie płaską. Jak prezentuje się z bliska?

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (5)
 

Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 12:17:15

Budogram

Dlaczego na naszym dachu będzie dachówka ceramiczna Orea 9? To nasza inwestycja na lata, każdy detal może decydować o naszym komforcie, bezpieczeństwie i estetyce domu. Płaska dachówka Orea 9 w kolorze antracytowym była oczywistym wyborem do domu o nowoczesnej bryle.  Oprócz trwałości materiału i koloru, odporności na żywioły – szczególnie na silne porywy wiatru, zapewnienia komfortu termicznego i akustycznego  i jest ...modna.


Ze względu na płaski, powtarzalny kształt dachówki doskonale wyglądają na dachu ułożone w sposób tradycyjny, ale możemy także ułożyć je z tzw. mijanką. Nie bez znaczenia jest wielkość dachówki – wystarczy 9 sztuk na ułożenie m2. Każda z dachówek posiada zamki, co znacznie przyspiesza i ułatwia proces jej montowania  Dachówka gwarantuje elegancki wygląd połaci dachowej dzięki  dużemu formatowi, prostym krawędziom  i wyraźnym liniom podziału.  Z tych samych względów estetycznych, ale i ze względu na jej trwałość zdecydowaliśmy się na nietypowe jej zastosowanie - będziemy kłaść dachówkę na elewacji i przełamywać  stereotypowe myślenie o wykorzystaniu dachówek. 

zobacz wpis
 • Logo

  Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 12:30:43

  daniel.strzelecki Do mnie już niedługo przyjedzie Orea9 szara angoba. Jest piękna, a cena baaardzo dobra.

 • Logo

  Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 15:34:39

  justynamichalczak My zastanawiamy się nad kolorem. Podoba nam się renesansowa Alegra 9 ciemnobrązowa angoba szlachetna. Jak obserwuję mniej popularny kolor wśród budujących, ale brązy nam się podobają :)

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (4)
Dom e4
 

Poniedziałek, 5 czerwca 2017, 17:01:19

Dom e4

Ściany piętra gotowe, czas na dach. Zaczynamy od więźby dachowej, czyli konstrukcji na której ułożymy pokrycie dachowe, w naszym przypadku – płaską dachówkę ceramiczną.  Musi być ona zaprojektowana tak, by była w stanie udźwignąć duże obciążenia, jakie niesie ze sobą śnieg, wiatr a także samo pokrycie. Na umocowanych w wieńcu gwintowanych prętach mocujemy murłaty o które oprzemy krokwie i „zepniemy” poprzecznie mocowanymi jętkami. Na krokwie układamy innowacyjną metodę ocieplenia dachu – izolację nakrokwiową, a następnie nabijamy kontrłaty i łaty, na których potem „wiesza” się dachówki więc na tym etapie musimy już mieć wybrane pokrycie dachu, by zaplanować rozstaw łat. Brzmi prościej niż jest w rzeczywistości dlatego tę robotę wykonali za nas oczywiście profesjonalni cieśle tym bardziej, że to niezupełnie standardowe rozwiązanie - mamy zaprojektowany system bez okapu a połacie dachu mają różny kąt  nachylenia. Właściwie wykonana konstrukcja dachu uchroni nas przed kłopotami na etapie układania  pokrycia.  No i oczywiście będzie trwała i bezpieczna. 

zobacz wpis
 • Logo

  Czwartek, 15 czerwca 2017, 13:27:38

  jarwar45 Racja dach jest bardzo ważny.Nikt nie chce fruwającego a widać to coraz częściej po nawałnicach które nas coraz częściej nawiedzają.

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Dom e4
 

Poniedziałek, 15 maja 2017, 11:46:52

Dom e4

Po około dwóch tygodniach (tyle potrzebuje beton by wstępnie związał  strop) możemy kontynuować naszą budowę na wylanym stropie, wracamy więc do murowania ścian piętra. 


Projekt naszego domu jest bardzo elastyczny, możemy sytuować ścianki działowe piętra w zależności od potrzeb. Dla naszej rodziny (2+2) wybieramy opcję 3 pokoje+ 2 łazienki ale zanim podzielimy przestrzeń działówkami,  trzeba wybudować  ścianki szczytowe oraz kolankowe, na których oprzemy konstrukcję dachu.


Samo murowanie ścian piętra wygląda tak samo jak murowanie parteru – fachowcy poziomują pierwszą warstwę pustaków a dalej idzie jak po sznurku. To, co szczególnie ważne, to usztywnienie ścianek kolankowych, które zapobiega rozpieraniu ich przez krokwie czyli elementy konstrukcji dachu, dźwigające pokrycie. W tym celu w ściankach co ok 2 m wykonuje się rdzenie żelbetowe i dobrze dociepla, by nie stanowiły mostków cieplnych. Całość „zamyka” się od góry wieńcem, który „zachodzi” na ścianki szczytowe spinając całą konstrukcję. My zdecydowaliśmy się na szczególne rozwiązanie – ocieplenie wieńca 10 cm warstwą styroduru oraz obmurowanie go ½  pustaka Porotherm 44 T ze zintegrowaną warstwą wełny mineralnej – mostki termiczne nie mają żadnych szans. Wykonując wieniec na ściankach piętra umieszcza się też w betonie pręty gwintowane, na których zamontowane będą murłaty (drewniane elementy konstrukcji dachu).

zobacz wpis
 • Logo

  Piątek, 30 czerwca 2017, 06:57:20

  monikazg Ładna wysokosc scianki kolankowej. Na dom z tak malymi skosami w pomieszczeniach moglabym sie zdecydowac :) Zaczynam teraz zalowac ze nie budujemy domu z 44 T Dryfiks. Ale oczywiscie zanim trafilam na budogram nawwt nie mialam pojecia ze takie pustaki wypelnione welna istnieją... Jesli wiedzialabym o tym wczesniej to prawdopodobnie juz na etapie prjektowania zglosilabym projektantowi zeby zaprojektowal z tych pustakow.

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Dom e4
 

Piątek, 12 maja 2017, 11:14:40

Dom e4

Układanie gęstożebrowego stropu ceramicznego  Porotherm to była bułka z masłem.


Kolejny krok to jego usztywnienie.  Zanim ułożoną konstrukcję pokryje warstwa nadbetonu trzeba było sprawdzić czy wszystkie elementy (belki i pustaki) zostały ułożone prawidłowo, czy podpory zostały rozmieszczone tak, by utrzymać strop razem z betonem a także czy zamontowane są wszystkie zbrojenia – wieńca okalającego strop, żeber rozdzielczych czy otworów, które występują w stropie (np. przy otworze przeznaczonym na klatkę schodową). Po usunięciu zanieczyszczeń i zwilżeniu powierzchni ceramicznej stropu wodą (pomaga to w wiązaniu betonu) całą konstrukcję przykryła warstwa betonu.


Najwygodniej zamówić „gruszkę” z betonem i specjalną pompą – to rozwiązanie wygodniejsze i szybsze niż wożenie betonu taczką. Łatwiej też rozmieścić beton równomiernie – jego grubość kontroluje się za pomocą sondy bądź zwykłych listew a nadmiar „ściąga” tak, by uzyskać warstwę odpowiedniej grubości. Wszystkie szczegóły, jak grubość nadbetonu, jego klasa czy zalecenia dotyczące bezpieczeństwa w czasie wykonywania całego stropu można oczywiście znaleźć w instrukcji montażu producenta. 

zobacz wpis
Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Dom e4
 

Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 16:31:31

Dom e4

Przed nami kolejne wyzwanie - układanie stropu. Wyzwanie tym łatwiejsze, że i w tym przypadku wybieramy rozwiązanie systemowe. Strop gęstożebrowy Porotherm jest to zestaw precyzyjnie dopasowanych elementów – belek (elementy nośne stropu) i pustaków, które wypełniają przestrzenie między belkami. Pustaki, dzięki specjalnym zaczepom „zawiesza się” na sąsiadujących belkach a całość na koniec zalewa  się betonem, który spaja całą konstrukcję.


Sposób ułożenia jest precyzyjnie opisany w instrukcji, rozwiązanie nie wymagało żadnego ciężkiego sprzętu (dźwigu), nie wymaga też praktycznie deskowania. Szalunki (czyli podpory) są potrzebne tylko w niektórych miejscach konstrukcji – tak gdzie przebiegają żebra rozdzielcze, w okolicy wieńca, czy otworów w stropie. To stosunkowo łatwe rozwiązanie a zatem szybkie. Na naszym domu układanie stropu trwało niecałe dwa dni.

zobacz wpis
 • Logo

  Środa, 1 listopada 2017, 21:06:07

  Ania200181 szkoda że na etapie projektowania nie wiedziałam o tym sposobie. Pewnie już bym miała stan surowy otwarty. Czy na łączeniach pustaków nie postają potem pęknięcia? słyszałam takie opinie.

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Dom e4
 

Środa, 19 kwietnia 2017, 15:17:20

Dom e4

Ściany z Porothermu Dryfix szybko pną się do góry, więc już po trzech dniach (!) dotarliśmy do nadproży. To poziome belki nad oknami i drzwiami, na których później opierają się ściany wyższej kondygnacji. Z tego między innymi powodu muszą one być bardzo wytrzymałe i dobrze wykonane.


Żeby zachować jednorodność naszego domu (czyli wszystko z ceramiki) wybraliśmy rozwiązanie systemowe czyli gotowe belki Porotherm. Już  wzmocnione zbrojeniem zatopionym w ceramicznej „rynnie” belki wystarczy oprzeć na pustakach ściennych, ocieplić od środka wełną mineralną, związać drutem i gotowe. Belki są systemowe czyli dopasowane rozmiarem do pustaków ściennych, nie wymagają stosowania nadmurówki ani podpierania. Takie rozwiązanie jest nie tylko łatwe i szybkie ale też pozwala zachować jednorodność warstwy pod późniejszy tynk ( to minimalizuje ryzyko, że tynk będzie pękał na granicy dwóch różnych materiałów) i gwarantuje, że w miejscu nadproża nie pojawi się tzw. mostek cieplny czyli miejsce gdzie może uciekać więcej ciepła z domu.
zobacz wpis
Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
 

Wtorek, 18 kwietnia 2017, 16:28:09

Dom e4

Już na etapie fundamentów na naszej budowie pojawił się temat tzw. mostków cieplnych, które przy budowie ścian mają szczególne znaczenie.
Co to takiego? To miejsca w domu wykonane z materiałów o gorszych parametrach termoizolacyjnych, przez które ucieka więcej ciepła niż przez sąsiadujące. Są to najczęściej miejsca osadzenia okien czy drzwi w ścianie, balkonów, połączenie ściany z wieńcem a w ścianach połączenie pustaka z ceramiki z tradycyjną zaprawą, rozrabianą z wodą.


Aby uniknąć mostków należy przede wszystkim zadbać o wysokiej jakości wykonawstwo i właściwe docieplenie newralgicznych miejsc. Pomagają w tym szczegółowe instrukcje budowania, które oferuje każdy szanujący się producent. Po drugie warto wybierać systemy w których wszystko do siebie pasuje i mamy do dyspozycji gotowe, elementy, np. nadproża, pustaki połówkowe czy narożnikowe a także specjalne pustaki do osadzania okien. Niczego nie trzeba dopasowywać, ryzyko popełnienia błędu jest mniejsze. Po trzecie wreszcie warto korzystać z innowacyjnych, ulepszonych metod budowania, jakim jest np. murowanie na suchą zaprawę cienkowarstwową, które właściwie eliminuje ryzyko mostków na styku pustak-zaprawa. 

zobacz wpis
Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Dom e4
 

Czwartek, 13 kwietnia 2017, 10:32:22

Dom e4

Powstają kolejne warstwy ściany murowane na sucho na zaprawie Porotherm Dryfix . Zamiast tradycyjnej kielni, nakłada się ją na warstwę cegieł za pomocą pistoletu. Do prawidłowego  wykonana narożników ścian używać będziemy pustaków uzupełniających połówkowych i narożnikowych.

Bez konieczności rozrabiania zaprawy Dryfix z wodą możemy prace murarskie kontynuować nawet zimą, w temperaturze do -5°C znacznie wydłużając sezon budowlany. Sucha zaprawa jest tak samo bezpieczna i trwała jak tradycyjna, a jej łatwa aplikacja przy pomocy pistoletu dwukrotnie przyspiesza murowanie. Czas oszczędzimy też na wiązaniu elementów muru - pełną wytrzymałość uzyskujemy już po upływie 48 godzin (przy tradycyjnej zaprawie  po 28 dniach), co oznacza, że prawie natychmiast możemy rozpoczynać kolejne prace. Unikniemy też bałaganu na budowie, 
Dryfix to czysta budowa bez betoniarki, worków po zaprawie czy pochlapanych zaprawą ścian.

zobacz wpis
 • Logo

  Czwartek, 13 kwietnia 2017, 14:26:09

  Wienerberger Czarku a jakiś aspekt konkretnie ciebie interesuje?

 • Logo

  Środa, 19 kwietnia 2017, 10:55:53

  Czarek Jak powinny być ułożone cegły... Czy są potrzebne dodatkowe specjalne połówki cegieł? Czy można ciąć odpowiednio cegłę 44T i ułożyć na narożnikach? Jak to wygląda na waszej budowie? Kolejny temat to co w przypadku gdzy zostanie niewielka szczelina (około 3mm) między cegłami na całej długości jednej ściany? Jak poradzić sobie z taką szczeliną? Czy pianką montażową mogę uzupełnić ubytki?

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (3)
Dom e4
 

Środa, 12 kwietnia 2017, 09:39:28

Dom e4

Przed nami ważny moment budowy - w technologii murowania na cienkowarstwową zaprawę pierwszy,
kluczowy krok to staranne ułożenie pierwszej warstwy pustaków. Cienkowarstwowa zaprawa Porotherm Dryfix jest naprawdę cienka – jej grubość to zaledwie 1 mm!Pierwszą warstwę układamy na warstwie zaprawy wyrównującej, przy użyciu niwelatora laserowego
i specjalnych stojaków. Takie zadnie warto powierzyć profesjonalnej ekipie, która zna się na rzeczy.
Jeżeli mamy wątpliwości co do doświadczenia naszych murarzy w murowaniu w systemie Dryfix, warto  umówić się na szkolenie na placu budowy – firma Wienerberger oferuje takie bezpłatne szkolenia po wcześniejszym zamówieniu usługi na http://www.pierwszawarstwa.pl. Doradca techniczny Wienerberger przeszkoli murarzy w naturalnym środowisku czyli na docelowej budowie, można więc zadać inne pytania dotyczące technologii czy zapytać jak rozwiązać dany problem w systemie. Po precyzyjnym wykonaniu pierwszej warstwy pustaków możemy murować ściany dalej
w górę.

zobacz wpis
 • Logo

  Środa, 12 kwietnia 2017, 17:45:06

  Marjósz Jak chcecie to mam do sprzedania przyznany do ustawiania pierwszej warstwy samorobki wycięte laserem ogólnie przydatna sprawa...

 • Logo

  Środa, 12 kwietnia 2017, 17:45:48

  Marjósz Przyrzady miało być. ..

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Dom e4
 

Wtorek, 11 kwietnia 2017, 13:42:11

Dom e4

Dlaczego będziemy murować z pustaków Porotherm Dryfix?
Bo chcieliśmy, żeby nasz dom był nowoczesny nie tylko z wyglądu, ale i materiałowo. 
Technologia Dryfix to murowanie na sucho na gotową zaprawę. Wyeliminowanie wody i murowanie na suchą zaprawę gwarantującą najcieńsze niemal niewidoczne i pozbawione wilgoci spoiny powoduje, że ściana jest ceramicznie jednolita. To minimalizuje ryzyko tworzenia się mostków termicznych czyli punktów niekontrolowanych strat ciepła, co będzie mieć wpływ na rachunki za ogrzewanie. Pozbawiona wilgoci ściana będzie odporna na rozwój grzybów i pleśni, które mogłyby wywołać kłopoty z oddychaniem, bóle głowy, alergię, astmę oraz inne dolegliwości.

zobacz wpis
 • Logo

  Poniedziałek, 5 czerwca 2017, 20:05:12

  AniaF Porotherm Dryfix polecam,budowa jest dużo szybsza oraz ściana ma lepsze parametry termiczne

 • Logo

  Czwartek, 15 czerwca 2017, 13:39:15

  jarwar45 Sucha zaprawa jest OK i trochę się zaoszczędzi nie tylko na wszelakich kosztach ale i na zdrowiu. Dzięki za podpowiedź.

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Dom e4
 

Środa, 15 marca 2017, 14:40:32

Dom e4

W końcu widać, że będzie powstawać dom.
Dostawa pustaków Porotherm 44 T Dryfix  wypełnianych wełną mineralną, dowieziona samochodami z HDS.  Bez tego trudno wyobrazić sobie nie tylko rozładunek, ale także uniknięcie uszkodzeń palet. Wraz z pustakami (tego nie widać bo ilość zmieściłaby się w bagażniku samochodu osobowego) dostarczona została zaprawa Porotherm Dryfix w puszkach do murowania na sucho. 

Na nasz dom wystarczy ok 50 puszek, które w cenie pustaków Porotherm przy  ich zakupie zostały w odpowiedniej ilości dołączone do pustaków – nic nie trzeba było samemu wyliczać.  Wełna w pustaku oznacza, że nie będziemy ocieplać ściany, bo ocieplenie mamy w ścianie. Pogoda sprzyjała, technologia murowania na sucho też, czas na ściany!
zobacz wpis
 • Logo

  Środa, 1 listopada 2017, 21:03:21

  Ania200181 tylko tynk ozdobny będzie kładziony? Ten pustak to jakby się bały zwykły porotherm i ile cm ocieplenia? U mnie juz za późno bo mam tradycyjny pusta i zaprawę. Pytam z ciekawości.

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Dom e4
 

Poniedziałek, 13 marca 2017, 09:20:53

Dom e4

Zdecydowaliśmy się na ceramikę, wybór był oczywisty. Dlaczego?

To naturalny materiał o wielowiekowej tradycji – sprawdzony, trwały i bezpieczny. Wypalana w temperaturze bliskiej 1000oC ceramika jest zupełnie pozbawiona wilgoci a murowana na nowe, suche zaprawy gwarantuje,  że ściany będą suche i ciepłe zaraz po wybudowaniu a więc nie będą zużywały energii na osuszanie w pierwszych latach po budowie. Brak wilgoci w ścianach to też brak problemów z grzybami i pleśniami, które błyskawicznie namnażają się w zawilgoconych zakamarkach. 

Ceramika jest wypalana a zatem również niepalna i odporna na ogień przez wiele godzin – to gwarancja bezpieczeństwa w przypadku pożaru. Ceramika, którą wybraliśmy - poryzowana i wypełniona naturalną wełną mineralną, również paroprzepuszczalną, gwarantuje doskonały mikroklimat wnętrz i komfort przebywania w nich, czy to zimą (ciepło) czy latem (chłód). W takich ścianach po prostu się oddycha. Nie bez znaczenia był aspekt ekonomiczny – ceramika to materiał, w który warto zainwestować bo nie traci na jakości i wartości w czasie, pozwala z łatwością osiągnąć parametry domu energooszczędnego i, co istotne, przewidzieć koszty przyszłego użytkowania.zobacz wpis
 • Logo

  Poniedziałek, 13 marca 2017, 11:47:53

  Czarek Z tych samych powodów buduję własny dom tą technologią. Zauważcie że taki dom to przysłowiowy mercedes wśród powstających nowych domów wykonanych tańszą technologią. Przy sprzedaży nie można liczyć standardowej ceny za m2. Na pewno byłby kłopot podczas sprzedaży... Ale w końcu budujesz dla siebie i ma to służyć przez lata a może i setki lat w przeciwieństwie do styropianu...

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Dom e4
 

Środa, 11 stycznia 2017, 12:12:51

Dom e4

Płyta fundamentowa grubości 30cm wykonana z betonu C20/25 to solidna podstawa budynku. Ważne: beton zamawiamy z wytwórni, nie przygotowujemy sami na budowie.
Już po kilku dniach od wylania płyty mogliśmy przystąpić do dalszych prac. Czas na murowanie ścian.
zobacz wpis
Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Dom e4
 

Wtorek, 27 grudnia 2016, 13:27:32

Dom e4

Czas na chudziak. W naszym domu nie będzie tradycyjnych fundamentów, zdecydowaliśmy się na płytę fundamentową z 20cm warstwą izolacji termicznej. Wiedzieliśmy, że tradycyjne ławy i ściany fundamentowe to miejsca problematyczne, przez które może uciekać ciepło (powstaje tzw.mostek cieplny).

Pod naszą płytę wylany został chudy beton C12/15 o grubości 10 cm.

Nie musieliśmy robić wykopów jak pod tradycyjny fundament, ale musieliśmy pamiętać, że na tym etapie konieczne jest już wyprowadzenie z płyty instalacji wodnej i kanalizacyjnej.
zobacz wpis
Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Dom e4
 

Piątek, 16 grudnia 2016, 16:23:03

Dom e4

Mając pozwolenie na budowę zaczęliśmy na działce przyjmować gości. Jednym z pierwszych był geodeta zaproszony w celu wytyczenia granic działki a przede wszystkim  płyty fundamentowej.

Nie zapominajmy jak ważne jest usytuowanie budynku na działce, a szczególnie istotna orientacja względem stron świata. Od tego zależeć będzie nie tylko ile światła będzie w domu ale także będzie miało to wpływ na odczuwanie temperatury w pomieszczeniach, w zimie nie będzie zbyt zimno, w lecie zbyt gorąco. Pamiętajmy także o tym, aby droga dojazdowa albo wjazd na działkę nie znalazł się w oknach naszej przyszłej sypialni czy tarasu, na którym będziemy chcieli odpoczywać w lecie.

Zgodnie z przepisami prawa wymagane jest zdjęcie humusu i nie można pominąć tej czynności.

Po zdjęciu humusu zajęliśmy się przygotowaniem gruntu pod płytę fundamentową. Pojawiła się  podsypka, którą należało zagęścić.
zobacz wpis
Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Dom e4
 

Piątek, 9 grudnia 2016, 13:09:03

Dom e4

Nasza działka to urocze, zaciszne miejsce wśród zieleni, z gwarancją widoku drzew z naszych przyszłych okien.

Poza miastem ale wszędzie blisko. Co musieliśmy wiedzieć o naszej działce zanim się na nią zdecydowaliśmy? Czy jest działką budowlaną? Czy podlega dodatkowym wymogom planu zagospodarowania terenu, np. czy nie będziemy musieli brać pod uwagę określonego kąta nachylenia połaci dachu, koloru czy rodzaju pokrycia? Czy mamy doprowadzone media takie jak wodę, gaz, prąd, kanalizację?

To, czego nie widać nawet na najpiękniejszej działce też jest bardzo istotne: rodzaj gruntów (jeżeli nieokreślony w żadnych dokumentach warto jednak zlecić badanie geologiczne – kilka odwiertów pozwoli uniknąć ewentualnych problemów z posadowieniem budynku), czy nie będziemy mieć problemów z wodą, czy nasza działka nie zamieni się po ulewach lub roztopach w równie malowniczy staw?Sprawdziliśmy wszystko i zaczęliśmy prace.
zobacz wpis
Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Dom e4
 

Piątek, 25 listopada 2016, 13:30:07

Dom e4

Projekt? Wiedzieliśmy, czego oczekujemy od naszego domu, jaki powinien być teraz i jak powinien wyglądać po wielu latach. Chcieliśmy aby był nowoczesny a jednocześnie, żeby nie robił wrażenia zimnej, minimalistycznej bryły. Tu chcemy się dobrze czuć, odpoczywać, dzielić nasz czas z najbliższymi. Nie ukrywajmy koszty też są ważne ale zdecydowanie bardziej te, które będziemy ponosić mieszkając niż te, poniesione na wstępie. Chcemy aby dom służył nam przez lata a może docelowo także naszym pociechom.

Zaufaliśmy znanej pracowni architektonicznej i po wspólnych dyskusjach już wiedzieliśmy jaki mamy pomysł na nasz dom.
zobacz wpis
Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Dom e4
 

Wtorek, 22 listopada 2016, 10:50:30

Dom e4

Decyzja podjęta – zaczęliśmy naszą przygodę z budową domu.

Wybraliśmy malowniczą lokalizację pod Warszawą, dojazd nie powinien nam zabrać więcej niż 30 -40 minut.

Ruszyliśmy w sierpniu.
zobacz wpis
Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników