AniaF
W serwisie od: 2017-05-10 20:00:28

Dodaj do obserwowanych

 

Piątek, 23 czerwca 2017, 14:16:54

AniaF

Dostałam telefon z wyceną mebli do kuchni. Powiem szczerze,że myśleliśmy o ciut mniejszej kwocie ;). Pan nam zaproponował 19-20 tys oczywiście bez sprzętów agd :) a drugi 16 tys. Zastanawialiśmy się czy nie pójść systemem METOD w sklepie sieciowym ;)Cena zadowalająca! I wyglądało by to mniej więcej tak: 
zobacz wpis
 • Logo

  5 godzin temu

  AniaF Kurcze, ładnie robi. Jedna kuchnia na zdjęciu praktycznie taka jaką wymyśliłam ;)Powiedz mi tylko jeszcze czy wykonuje blaty z kwarcu? I zaraz do niego piszę. Dzięki za namiar!

 • Logo

  5 godzin temu

  daniel.strzelecki O blatach nie mam pojęcia. Naszej kuchni jeszcze nie zamawialiśmy, bo wizja dopiero się tworzy, a doświadczenia mam po rodzinie. Jedyny jego minus to długie terminy (przynajmniej kiedyś tak było). Powodzenia! :)

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (12)
 

Czwartek, 22 czerwca 2017, 17:40:54

AniaF

I tu mnie mój małżonek zaskoczył, miał poszukać jakieś oświetlenie na zewnątrz. Przerósł moje oczekiwania, jak wam się podoba takie rozwiązanie?
zobacz wpis
 • Logo

  Czwartek, 22 czerwca 2017, 20:23:09

  AniaF Zastanawiamy się na Galeco decor, z racji tego że to parterówka dach jest nisko i wszystko jest widoczne. A ta podsufitka prezentuje się świetnie.

 • Logo

  Piątek, 23 czerwca 2017, 10:37:44

  ETŚK super!

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (4)
 

Czwartek, 22 czerwca 2017, 17:30:51

AniaF

Działamy szybko, otwory i puszki instalacyjne :) 
zobacz wpis
 • Logo

  Czwartek, 22 czerwca 2017, 20:26:23

  AniaF W zasadzie mogliśmy zrobić ceramiczne tylko o mniejszej grubości. Taka była nasza wizja.

 • Logo

  Piątek, 23 czerwca 2017, 10:44:34

  ETŚK ścianki działowe mogą być z innego materiału niż nośne. nie widze w tym żadnego problemu.

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (3)
 

Czwartek, 22 czerwca 2017, 16:58:54

AniaF

Do wykończenia wnętrz jeszcze trochę, ale plan na pokój dziewczynek pojawił się dawno ;) Znalazłam bardzo ciekawy pomysł na wykończenie panelami ściennymi, które są miękkie i mają właściwości wygłuszające. 
zobacz wpis
 • Logo

  Czwartek, 22 czerwca 2017, 20:15:10

  monikazg Śliczne. Nie widzialam nigdy takich. Ale jeszcze nie zastanawialam sie nad aranzacja wnetrz... wiec wszystko przed nami :)

 • Logo

  Czwartek, 22 czerwca 2017, 20:19:18

  AniaF comando na stronie producenta jest napisane,że są łatwe w utrzymaniu czystości. Kurz usuwa się za pomocą odkurzacza, a jeśli chodzi o zabrudzenia typu plamy to za pomocą gąbki z detergentem. W sypialni też mamy w planach zagłówek ale tapicerowany, bo te panele nie należą do najtańszych ;)

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (11)
 

Czwartek, 22 czerwca 2017, 16:34:27

AniaF

Najważniejsze dla mnie pomieszczenie. Ba! Świątynia - Garderoba. W środku będą relingi, ale też kilka szuflad i koszyków na buty. Drzwi przesuwne z lustrem na froncie.
zobacz wpis
 • Logo

  4 godzin temu

  aneczka Znam to miejsce :) U mnie białe drzwi z lustrem na tle popielatej ściany wyglądają super.

 • Logo

  3 godzin temu

  AniaF A jak macie zamocowane, bo my się zastanawiamy czy nie zrobić ich naściennie, garderoba dzięki temu będzie ciut większa ;)

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
 

Czwartek, 22 czerwca 2017, 16:17:13

AniaF

Kominek, robić czy nie robić? :) Wstępnie wybrany jest taki jak na zdjęciu- wykończony betonem. Beton będzie wszechobecny na naszych włościach :)
zobacz wpis
 • Logo

  Piątek, 23 czerwca 2017, 10:40:50

  ETŚK Ładny kominek. my kominek w salonie będziemy mieć zamatowany i również narożnikowy.

 • Logo

  Piątek, 23 czerwca 2017, 13:19:19

  AniaF Ja uwielbiam kominki, tylko przy małych dzieciach nie wiem czy to bezpieczne. Trzeba będzie zaopatrzyć się w bramki, żeby dziecię nie dotknęło szyby. Albo rozpalać wtedy kiedy śpią ;-)

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (4)
 

Czwartek, 22 czerwca 2017, 15:48:36

AniaF

Taki mamy aktualny widok z dołu. Nie zmokniemy :)
zobacz wpis
 • Logo

  Czwartek, 22 czerwca 2017, 16:02:33

  michalgoryczka12 :) dom dobrze doświetlony, moze tak na stale zostac

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
 

Czwartek, 22 czerwca 2017, 11:06:51

AniaF

Rozglądamy się za bramą i furtką -wizytówką każdej posesji :) Bramy które mają mało detali są jak dla mnie najładniejsze, proste i bez dziwnych kształtów. Wpadło mi coś takiego -zdjęcie . Mąż pokazywał mi inną bramę ale chyba robił ze mnie żarty, przynajmniej mam nadzieję ;) Te kamienie są straszne ;P zdjęcie 2
zobacz wpis
 • Logo

  Czwartek, 22 czerwca 2017, 15:41:43

  AniaF Fakt :D

 • Logo

  Piątek, 23 czerwca 2017, 14:05:20

  Lidia M. nie jest tak żle ,inaczej i oryginalnie mnie się podoba

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (6)
 

Czwartek, 22 czerwca 2017, 10:19:27

AniaF

 instalacja Czerwone gniazdka fiolet włączniki niebieskie gniazdka zewnętrzne. Dobrze rozplanowane? :)
zobacz wpis
 • Logo

  Czwartek, 22 czerwca 2017, 11:52:50

  comando Inaczej będzie jak zaznaczysz sobie to na ścianach. My nie robiliśmy na projekcie, tylko od razu na ścianach, bo wtedy jakoś łatwiej to sobie człowiekowi wyobrazić.

 • Logo

  Czwartek, 22 czerwca 2017, 11:59:22

  AniaF No właśnie, dzisiaj będziemy na budowie i tak zrobimy. W rzeczywistości wszystko wygląda inaczej :)

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (9)
 

Środa, 21 czerwca 2017, 23:57:45

AniaF

Jak budować dom? Jakie jest wasze zdanie i rada dla osób które chcą zamieszkać we własnym domu?

Generalny wykonawca czy budowa systemem gospodarczym zleconym czy generalny wykonawca?

Obecnie możliwe są 3 różne sposoby przeprowadzenia budowy domu jednorodzinnego.

1.Budowa systemem gospodarczym

Wydaje się najtańsza. Polega ona na samodzielnym kierowaniu budową. System ten wybierany jest z uwagi na potencjalną możliwość zaoszczędzenia,ale jest to możliwe jeśli mamy doświadczanie budowlane i jesteśmy w stanie poświęcić budowie czas i brać odpowiedzialność za jakość wykonania prac budowlanych.Inwestor samodzielnie nabywa materiały budowlane oraz wykonanie własnoręcznie lub z pomocą rodziny całości lub części prac budowlanych. 

Zalety i wady budowy systemem gospodarczym

Wyższa stawka Vat 23% za zakup materiałów budowlanych zakupionych samodzielnie , 8% vat dotyczy materiałów z usługą.Dla osób które maja doświadczenie w budowie domów jednorodzinnych.Dłuższy czas budowy.Dla osób posiadających wolny czas który mogą przeznaczyć na prace na budowie. Brak gwarancji. Dla osób które nie korzystają z kredytu, budując z wykorzystaniem środków własnych.: dodatkowy rok budowy przy kredycie na kwotę 300 tys. to około dodatkowe 12 tys, zł odsetek. Możliwość nadzoru nad budową i samodzielnej oceny wykonanych prac.

2.Budowa domu systemem zleconym

Polega ona na zleceniu wykonania poszczególnych etapów budowy domu firmą


budowlanym. Zadaniem inwestora jest nadzór nad budową domu zakup materiałów i najecie odpowiednich ekip lub zlecenie nadzoru nad budową doświadczonej osobie która skoordynuje prace ekip budowlanych.

Zalety i wady budowy domu systemem zleconym

Brak gwarancji generalnego wykonawcy na budynek.Oszczędność czasu w porównaniu do budowy systemem gospodarczym. Konieczna weryfikacja wiarygodności firm budowlanej popartej referencjami i doświadczenia. Jakość wykonania zależy od doświadczenia inwestora lub doświadczenia osoby nadzorującemu budowę domu. Konieczny nadzór nad jakością wykonania poszczególnych prac budowlanych. Ważnajest konstrukcja umowy z ekipa wykonująca określony etap prac budowlanych, regulująca terminy i zakres robót przy budowie domu. Konieczność koordynacji czasu prac poszczególnych ekip tak aby nie ponosić kosztu przestoju wynikające z poślizgu czasowego.

3.Zakupgotowego domu od dewelopera 

Jest to sposób na mieszkanie dla tych którym zależy na czasie i są w stanie zapłacić więcej ale zamieszkać szybko w wykonanym przez dewelopera domu.

Zalety i wady budowy domu systemem zleconym

Coraz częściej deweloperzy oferują gotowe domy na wybudowanych przez siebie osiedlach. Jest to najprostszy i najmniej kłopotliwy sposób na dom. Najwyższa cena, z uwagi na marże dewelopera który często zleca podwykonawca wykonanie prac. Ograniczona dowolności w wyborze projektu oraz możliwych zmianach.Wyższy koszt budowy.W większość przypadków ograniczony wpływ jakość materiałów, często ograniczony do prac wykończeniowych. Wykonawca budynku udziela rękojmi na wykonane pracę min. zapewnione ustawowo to 5 lat, rękojmia: czyli zobowiązania do usunięcia wykrytych wad.  Wykonawca może udzielić gwarancji na udzielone prace. W przypadku gwarancji i rękojmi rzeczywista wartość jest zależna od wiarygodności firmy. 

4.Budowa domu jednorodzinnego pod klucz na zlecenie

Jest to sposób budowy który staje się coraz popularniejszy w naszym kraju z uwagi na oszczędność czasu. Obecnie coraz miej opłacalne staje się wykonanie całości lub chociaż części prac przy budowie domu samodzielnie lub z pomocą rodziny. 

Zalety i wady budowy domu systemem zleconym

Potencjalnie najwyższy koszt budowy. Dowolność w wyborze optymalnego projektu oraz pełen wpływ na jakość i rodzaj użytych materiałów. Brak konieczności zaangażowania czasowego jak w przypadku budowy systemem gospodarczym czy systemem zleconym. Zadaniem inwestora jest wybór projektu oraz wskazanie ewentualnych zmian w projekcie. Podstawą wykonania inwestycji jest umowa pomiędzy inwestorem a wykonawcą, zabezpieczająca prawidłowe wykonanie usługi. Wykonawca udziela rękojmi na wykonane pracę min. zapewnione ustawowo to 5 lat, czyli zobowiązania do usunięcia wykrytych wad.Wykonawca może udzielić poza rękojmia gwarancji na wykonane prace. Wartość rękojmi ale od wiarygodności firmy. Znane są firmy „ogólnopolscy potentaci” których działalność jest prowadzona w ramach spółek prawa handlowego np. spółki z. o.o. gdzie kapitał zakładowy wynosi np. 5 tys. zl i do takiej kwot w razie upadłości odpowiada firma. Dużo lepsze są firmy prowadzone w ramach 1 osobowej działalności gospodarczej ponieważ w tym przypadku odpowiedzialność ponosi osoba fizyczna właściciel firmy nawet w razie zakończenia działalności gospodarczej.

zobacz wpis
Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
 

Wtorek, 20 czerwca 2017, 19:16:13

AniaF

Jak budować, dom

drewniany czy murowany?

Każdy system ma swoje wady i zalety.

Podejmując decyzje o budowie domu dokonaliśmy rachunku i uzyskaliśmy wynik który zadecydował o wyborze technologii w jakiej powstał nasz dom.Zalety domu murowanego.

Wartość

Zgodnie z operatami szacunkowymi rzeczoznawców z Związku Banków Polskich w wielu
przypadkach wycena wartości gotowego domu drewnianego jest niższa od kosztów budowy.

Jest to bardzo istotny aspekt jeśli budujesz dom z wykorzystaniem kredytu.http://www.bankier.pl/wiadomosc/Trudniej-o-kredyt-na-drewniany-dom-2359984.html


Dom murowany jest lepiej wyciszony, szczególnie jest to istotne jeśli chodzi o strop.

Zalety domu drewnianego :1.czas budowy jest krótszy, głównie z uwagi na brak przerw technologicznych i możliwość wykorzystania gotowych prefabrykowanych ścian.

Na wstępie zaznaczam że jednym z kluczowych aspektów jest lokalizacja i być może gdyby nasz dom powstawał w być może USA to był by wykonany w zupełnie innej technologi.
zobacz wpis
 • Logo

  Środa, 21 czerwca 2017, 09:24:06

  michalgoryczka12 Niedaleko wybudowaly sie domy z bali i nim zdazyli sie wprowadzic to drewno calkiem juz sciemnialo i stracilo duzo uroku. Wsrod znajomych widzimy trend - dom murowany a budynki gospodarcze lub garaze to kanadyjki ;) Kanadyjki juz stoja gotowe a domy jeszcze sie murują, za jakis czas zbierzemy relacje i opowiemy, ktory budynek sie lepiej sprawdza ;)

 • Logo

  Środa, 21 czerwca 2017, 23:40:44

  AniaF Obecnie budowa domu murowanego jest relatywnie tania, porównywaliśmy koszt budowy i paradoksalnie "szkieletówka" okazała się droższa od technologii tradycyjnej murowanej

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (3)
 

Poniedziałek, 19 czerwca 2017, 20:26:31

AniaF

Generalny wykonawca,

budowa systemem gospodarczym, czy systemem gospodarczym zleconym?Jaki jest wasz sposób na wymarzony dom?

zobacz wpis
 • Logo

  Wtorek, 20 czerwca 2017, 18:54:29

  AniaF Minimalny koszt budowy szacowany przez banki to około 1,9zł m2 stan deweloperski i 2,3 stan tzw. dobry czyli wykończony (mowa o powierzchni całkowitej czyli po podłodze) czy jest to waszym zdaniem dużo czy mało?

 • Logo

  Środa, 21 czerwca 2017, 08:13:03

  przemek.mdark Ania ale szacunki w bankach opierają się na tabelach a to w rzeczywistości nie znajduje odzwierciedlenia. .. za mało banki zakładają. .. takie mam zdanie :)

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (6)
 

Piątek, 16 czerwca 2017, 22:28:37

AniaF

uwAga, a co powiesz na beton architektoniczny?Mniej zachodu z konserwacją.
zobacz wpis
 • Logo

  Niedziela, 18 czerwca 2017, 11:51:00

  michalgoryczka12 http://www.plastmaker.pl/ nie korzystaliśmy z usług tej firmy, ale można kupić u nich próbki i dobrać sobie na żywo odcień drewna do elewacji ;)

 • Logo

  Środa, 21 czerwca 2017, 08:15:09

  przemek.mdark jakoś mi się wierzyć nie chce ze stan surowy otwarty.. i oszczędność 200 tys ? bo mój stan surowy buduje firma i z materiałem to wyszło 200 tys a materiał kupiłem sam więc gdzie to naciągane?

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (5)
 

Czwartek, 15 czerwca 2017, 22:15:45

AniaF

Koszt budowy naszego domu do st. deweloperskiego

duo czy mało oceńcie sami, budowę od fundamentów po wykończeniówke prowadzi 1 firma.


ETAP:1ŁAWY


FUNDAMENTOWE:


termin wykonania:4 dni koszt: 

12 000zł.
ETAP:2ŚCIANY


FUNDAMENTOWE:


termin wykonania:5dni koszt: 10 000zł.

ETAP:3PODBETON:


termin wykonania:3 dni

 koszt: 10 000zł.
ETAP:4ŚCIANY


PARTERU:

PorothermDryfix 


termin wykonania:9 dni

 koszt:33000zl
ETAP:5WIĘŹBA DACHOWA+STROP:
Więźba dachowa i strop drewniany
termin wykonania: 8 dni

 koszt:25 000zł,
ETAP:6POŁAĆ DACHOWA:
-montaż membrany paro-przepuszczalnej

-łatowanie

-montaż


dachówki ceramicznej Koramic Orea 9,

-rynny galeco stal 2
termin wykonania:12 dni

koszt:35 000zł


ETAP:7STOLARKA OKIENNA-okna pcv 5-komorowe Drutex , drzwi balkonowe psk, oklinowane zew.pakiet 3 szyby

-drzwi wejściowe KMT

-montaż rolet zew. typu Itegra, rewizja od zewnątrz

terminwykonania:1 dzień

 koszt: 23000zł
ETAP:8INSTALACJA ELEKTRYCZNA


czas wykonania: 5dni koszt: 7 000złETAP:9


INSTALACJA C.O. WODY I KANALIZACYJNA-instalacja, wykonana z alupexa Wavin i miedzi-podejścia do pieca


-montaż


pieca gazowego dwu funkcyjnego turbo Vaillant VC


206 + VIH 150 + REG 470
koszt zestawu 8 400zl-Ogrzewanie podłogowe


-wykonanie

-instalacji wodnej użytkowej,

-montaż wkładu kwasoodpornego,


-rozprowadzenie kanalizacji od punktu zerowego,czas wykonania: 12 dni koszt: 27 500zł
ETAP:10


OCIEPLENIE PODDASZA

-ocieplenie stropu wełna izolacyjna gr. 30(5+15)

czas wykonania :2dni koszt: 6 000zł


ETAP:11 OKŁADZINY ŚCIENNE i SUFITOWE-tynkowanie ścian


- tynki gipsowe maszynowe,


-zabudowa sufitów płyta g-k na ruszcie metalowym+szpachlowanie i szlifowanie

czas wykonania: 12dni koszt: 18 000złETAP:12POSADZKA

-izolacja pozioma folia izolacyjna 0,2mm

-izolacja termiczna styropian gr 10cm parter,

-wylewka betonowa - zbrojona - zacierana na gładko


czas wykonania: 3dni koszt: 9 000zł

ETAP: 12ELEWACJA ZEWNĘTRZNA


-ocieplenie ścianzewnętrznych styropian gr. 20cm-ocieplenie ścian fundamentowych styropian gr. 10 cm-wykonanie warstwy zbrojącej


-wykonanie tynku akrylowego zacieranegotermin wykonania:12 dni koszt: 19 500zł
Łącznie:


235 000zł netto vat 8%
zobacz wpis
 • Logo

  Piątek, 16 czerwca 2017, 22:31:20

  comando No tak, coś mi się poknociło, te 8400 zł to cena pieca z osprzętem

 • Logo

  Piątek, 16 czerwca 2017, 22:38:16

  AniaF Zastanawiamy się jeszcze nad pompa ciepła powietrze-woda do c.w.u. np GALMET SPECTRA GT w miejsce VIH 150. Ale raczej zysk vs koszt nieznaczny.

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (8)
 

Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 20:31:41

AniaF

Łaty i folia. Czekamy na dachówkę. 
zobacz wpis
 • Logo

  Czwartek, 15 czerwca 2017, 15:49:52

  baska-1 Chciała bym być na na takim etapie:)

 • Logo

  Środa, 21 czerwca 2017, 08:17:37

  przemek.mdark ładnie wykonana wiezba.... starannie i folia widzę zielona? dziś kryje folią u mnie .....

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (4)
 

Niedziela, 11 czerwca 2017, 21:50:51

AniaF

Rynny.Wybraliśmy rynny o kwadratowym profilu.
Kwestia decydującą była estetyka. Na naszym dachu krawędź

wypada dość nisko więc rynny będą widoczne. W rynnach

zastosowano maskownice która kryje mocowania.

zobacz wpis
 • Logo

  Czwartek, 15 czerwca 2017, 15:51:29

  baska-1 Ciekawie. U nas to by ciekawi wyglądało też mamy parterowka i krawędź dachu jest nisko. Więc rynna też będzie widoczna.

 • Logo

  Niedziela, 18 czerwca 2017, 15:36:45

  jjif Rynny fajne ale o co chodzi z tym odpływem na kominie? Pierwszy raz coś takiego widzę.

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (6)
 

Czwartek, 8 czerwca 2017, 19:10:05

AniaF

PSK VS HSJaki system drzwi balkonowych wybrać?
PSK to koszt około 4 tys.HS około 8 tys.
PSK ma niższy próg, i podobno są mniej  trwałe własnie z uwagi na niższy próg zanieczyszczenia dostają się do prowadnicy.
zobacz wpis
 • Logo

  Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 07:31:49

  przemek.mdark tak zgadzam się. ...

 • Logo

  Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 09:14:35

  wieslaw20 Warto zajrzeć do kogoś kto to użytkuje jakiś czas.Praktyka weryfikuje pomysły.

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (6)
 

Wtorek, 6 czerwca 2017, 20:44:51

AniaF

Więźba gotowa, jeszcze laty i dachówka Orea 9. Dachówka powinna być w przyszłym tygodniu już ułożona. Na okna poczekamy około 2 tygodnie . 
zobacz wpis
 • Logo

  Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 07:32:31

  przemek.mdark ile kladlismy ci wieźbę?

 • Logo

  Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:58:55

  AniaF 1 tydzień, choć był mały przestój bo czekaliśmy na materiał około 2 tygodnie.

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (7)
 

Poniedziałek, 5 czerwca 2017, 19:26:49

AniaF

Generalny wykonawca,

budowa systemem gospodarczym?

Jak budujecie wasz wymarzony dom?

zobacz wpis
 • Logo

  Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 09:19:46

  wieslaw20 Kiedyś budowano domy kilka lat systemem gospodarczym i ludzie uczyli się budowania na żywym organizmie. To wtedy powstało przysłowie że pierwszy dom budujesz dla wrogów, drugi dal przeyjaciół a trzeci dla siebie. Warto skorzystać z doświadczonej firmy, poznać ich wykonania. No i jest gwarancja.

 • Logo

  Środa, 21 czerwca 2017, 08:19:08

  przemek.mdark mi buduje firma ... A cześć prac gospodarczo... taki mix :)

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (9)
 

Niedziela, 4 czerwca 2017, 21:47:31

AniaF

Więźba w toku, ścianki działowe wymurowane czekamy na dachówkę. Strop początkowo był planowany Teriva ostatecznie będzie drewniany. Nie będzie poddasza użytkowego, więc strop drewniany przyspieszy postęp prac i niższy koszt. Czekamy na dachówkę :)
zobacz wpis
 • Logo

  Niedziela, 11 czerwca 2017, 21:32:15

  baska-1 Ciekawy system i ładnie to wyglada my też zdecydowaliśmy się na dryfixa

 • Logo

  Niedziela, 11 czerwca 2017, 21:39:25

  AniaF Cieszy mnie to:) my jesteśmy zadowoleni z wyboru

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (5)
 

Piątek, 2 czerwca 2017, 21:48:11

AniaF

Dlaczego wybraliśmy Porotherm 25 DRYFIX?

Zdecydowała opinia Generalnego Wykonawcy.Porotherm 25 DRYFIX polecił nasz wykonawca. Pan Patryk Lijewski ma 15 letnie doświadczenie w budowie domów jednorodzinnych z produktów firmy Wienerberger.

Mam duży kontakt z osobami, które budują domy z uwagi na prace którą wykonuje. 


Wielu klientów nie było zadowolonych z firm budowlanych, natomiast Pan Patryk zbierał same pozytywne opinie.
Pan Patryk poleca system Porotherm Dryfix jako najlepszy materiał do budowy ścian jak również dachówkę Koramic do pokrycia dachu.Patryk Lijewski -„Stosujemy produkty Wienerberger z powodzeniem od 15 Lat z uwagi na wysoką jakość i najlepszy stosunek jakości do ceny. 


Polecam Porotherm 25 DRYFIX z uwagi na solidność tego rozwiązania ściany wykonane w systemie Porotherm Dryfix uznaje za najlepsze co potwierdzają

zadowoleni klienci.


Budowa ścian w systemie Porotherm 25 DRYFIX znacznie skraca czas budowy.


Mam doświadczenie w budowie ścian z silikatów oraz betonu komórkowego jednak do budowy mojego domu użył bym Porotherm 25 DRYFIX i dlatego ten system polecam moim klientom do budowy domów.


Zainteresowanych przykładowymi realizacjami budowy domów jednorodzinnych z wykorzystaniem produktów Wienerberger zapraszam na stronę internetową firmy: http://www.budowa-cesar.pl.”W załączeniu efekt pracy Pana Patryka 

zobacz wpis
 • Logo

  Sobota, 3 czerwca 2017, 17:42:36

  justynamichalczak Widać po wyborach budujących, że porotherm jest najlepszy. Zdecydowana większość moich znajomych budowało właśnie z tego pustaka.

 • Logo

  Wtorek, 6 czerwca 2017, 20:12:00

  baska-1 Ładnie czysto to wygląda. Czytałam że z portothermu można budować ścianę bez ocieplenia? Czy to się opłaca?

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (4)
 

Środa, 31 maja 2017, 20:46:49

AniaF

Jak układać dachówkę płaską Orea 9 na cegiełkę czy prosto?
zobacz wpis
 • Logo

  Czwartek, 8 czerwca 2017, 21:24:57

  Joanna Ignaczak moim zdaniem wizualnie cegiełka prezentuje się lepiej

 • Logo

  Niedziela, 11 czerwca 2017, 21:38:21

  AniaF uwAga Ty na cegiełkę, my zrobimy na "prosto" będzie porównanie ;)

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (6)
 

Sobota, 27 maja 2017, 06:52:51

AniaF

Jaki blat do kuchni? Beton, granit czy Kwarc?
Obecnie po rozmowie z właścicielem firmy kamieniarskiej nastawiamy się na spiek kwarcowy.Wytrzymałość granitu, i praktycznie nie ograniczona kolorystyka.
zobacz wpis
 • Logo

  Niedziela, 11 czerwca 2017, 21:33:39

  baska-1 Jak dla mnie kwarc jest ok

 • Logo

  Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 09:12:50

  wieslaw20 A ceny?Kwarc to chyba spory wydatek.

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (9)
 

Niedziela, 14 maja 2017, 22:15:44

AniaF

Ocieplenie ścian Porotherm 25 DRYFIX.Jaki materiał wybrać wełna czy styropian?
zobacz wpis
 • Logo

  Środa, 31 maja 2017, 21:09:46

  AniaF Czekamy na ułozenie więźby i dachówka

 • Logo

  Niedziela, 4 czerwca 2017, 22:11:53

  AniaF Spotkałam się z opinia że wełna jest idealna na ocieplenie dachu natomiast na ściany niekoniecznie ponieważ jeśli wełna jest mokra traci właściwości izolacyjne. Spotkaliście się z taką opinia?

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (4)
 

Niedziela, 14 maja 2017, 21:42:16

AniaF

Wstępna wizualizacja kuchni. Blaty drewniane. Fronty biały akryl. Spotkałam się z opinia że akryl jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne od frontów lakierowanych dlatego też będzie akryl. Z prawej stromy będzie lada przy niej 2 hokery. Oświetlenie LED. Okap ukryty w szafce. 
zobacz wpis
 • Logo

  Środa, 31 maja 2017, 21:06:03

  AniaF Fronty będą miały połysk, zaletą akrylu jest to ze jest bardziej odporny na uszkodzenia od frontu lakierowanego, na którym może dojść do odprysków.

 • Logo

  Czwartek, 8 czerwca 2017, 21:29:04

  Joanna Ignaczak Piękna kuchnia, ciekawe jak sprawdzą się blaty drewniane

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (12)
 

Niedziela, 14 maja 2017, 21:29:00

AniaF

Orea 9 Szara Angoba dziś "próbka" dotarła na budowę. Zastanawiamy się nad szlachetną angoba
zobacz wpis
 • Logo

  Poniedziałek, 29 maja 2017, 15:19:29

  przemek.mdark miej oko Aga zawsze warto dopilnować!

 • Logo

  Środa, 31 maja 2017, 20:49:32

  AniaF Rzeczywiście szlachetna angoba mocno błyszczy, plusem jest mniejsza nasiąkliwość i miesza podatność na zabrudzenia czy zarastanie mchem.

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (10)
 

Czwartek, 11 maja 2017, 19:29:17

AniaF

Jaka dachówka Actua 10 czy Orea 9?
zobacz wpis
 • Logo

  Niedziela, 21 maja 2017, 19:23:55

  przemek.mdark orea 9

 • Logo

  Środa, 31 maja 2017, 21:03:50

  AniaF Gotowy system kominowy ceramiczny norma A1N1 B4P1 ocieplony wełna ceramiczną.

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (6)
 

Czwartek, 11 maja 2017, 19:20:24

AniaF

Nadproża i wieńce i za chwile będzie dach:)
zobacz wpis
 • Logo

  Poniedziałek, 15 maja 2017, 22:45:19

  przemek.mdark Ciekawi mnie to że twoi budowlańcy postawili komin przed więźba! Bo moi przygotowali w stronie otwór i budować chcą komin w trakcie już krycia dachu?

 • Logo

  Środa, 31 maja 2017, 21:08:34

  AniaF Więźba będzie montowana przy użyciu dźwigu, murowanie komina przed więźbą ułatwia przebieg prac.

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
 

Środa, 10 maja 2017, 23:16:49

AniaF

Wybrałam System Porotherm 25 Dryfix do wymurowania ścian z z uwagi na zalety takie jak komfort akustyczny oraz brak spoin=brak mostków cieplnych
zobacz wpis
 • Logo

  Niedziela, 14 maja 2017, 17:35:35

  przemek.mdark też jadę dryfixem rewelacyjny system... zaprawy nawet nie ma co porównywać. .. mój dom od początku buduje 3 ludzi!!!! zaczęliśmy 1 marca! planowany stan surowy zamknięty koniec maja... 2017!!!!

 • Logo

  Piątek, 2 czerwca 2017, 20:29:11

  AniaF Do Porotherm Dryfix namówił nas generalny wykonawca, rzeczywiście warto z uwagi na lepsze parametry termiczne oraz krótszy czas wykonania ścian nośnych w porównaniu do łączenia na tradycyjna zaprawę czy klej.

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (3)
 

Środa, 10 maja 2017, 23:12:00

AniaF

Podbeton, materiał czeka na wymurowanie ścian:) Budowa ścian w

systemie  Porotherm Dryfix. System polecony przez generalnego wykonawce. 
zobacz wpis
 • Logo

  Poniedziałek, 22 maja 2017, 22:39:09

  Nareszcie Budujemy Jedna butelka do pielęgnacji betonu ? - będzie mało :)

 • Logo

  Czwartek, 25 maja 2017, 23:15:50

  przemek.mdark nie koniecznie ...

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (5)
 

Środa, 10 maja 2017, 22:47:13

AniaF

RZUT:)-są 2 zmiany: powiększona toaleta, znajdzie tam się natrysk oraz 2 komin przeniesiony do pomieszczenia gospodarczgo
zobacz wpis
Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
 

Środa, 10 maja 2017, 22:44:40

AniaF

Nasz Domek, pozwolenie na budowę wydane 15-02-2017r. Projekt: Daktyl 2Lokalizacja: Wielkopolska Piła
Parterowy z 2 łazienkami, toaleta będzie powiększona i znajdzie się tam natrysk.Elewacja będzie wykonana z użyciem betonu architektonicznego.Ławy fundamentoweŚciany fundamentowe z bloczków betonowychŚciany nośne wykonane z Porotherm DRYFIX murowane na cienkowarstwową zaprawę do murowania na sucho DRYFIXStrop-drewnianyWięźba dachowa drewnianaPokrycie dachu dachówka Ceramiczna Płaska Koramic Orea 9
Etap 1 Ławy fundamentowe czas wykonania 4 dni
Etap 2 Ściany fundamentowe czas wykonania 5 dni
Etap 3 Podbeton czas wykonania 3 dniEtap 4 Ściany parteru, kominy , nadproża, wieniec, szczyty: czas wykonania 9 dni
Czekamy na lepsza pogodę z kolejnym etapem: więźba dachowa
zobacz wpis
 • Logo

  Wtorek, 23 maja 2017, 09:27:31

  uwAga Rynny prostokątne mają maskownice, które je zakrywają, więc nie do końca rozumiem co miałoby być tam widać ;) Ale to fakt - są droższe od tradycyjnych.

 • Logo

  Piątek, 26 maja 2017, 18:56:15

  linardówka Parterówki rządzą: ) Super wybór :)

Funkcjonalność dostępna dla zalogowanych użytkowników
Zobacz wszystkie komentarze (9)