Jak nie tracić czasu i nerwów, stawiając stan surowy?

Stawianie domu w stanie surowym zamkniętym to poważne i wymagające wyzwanie. Tego typu inwestycja wiąże się z wieloma wydatkami, skomplikowanymi wyborami i podejmowaniem nie zawsze łatwych decyzji. W prezentowanym materiale filmowym wskażemy, podpowiemy, jak można uniknąć trudnych sytuacji i czas budowy domu przemienić w szczęśliwy okres, pozbawiony zbędnych stresów czy też nerwów.

Stawianie ścianrozwiązania systemowe

Istnieje kilka sposobów stawiania domów. My polecamy jednak rozwiązania systemowe z racji ich stosunkowo niskich cen, a mimo to wysokiej jakości, jak długoletniej trwałości. Równie ważną kwestią jest to, że poszczególne elementy systemu pasują do siebie, co przekłada się na znacznie krótszy czas prowadzenia wstępnych prac budowlanych.

Porotherm to jeden z systemów pustaków ceramicznych, który pozwala: wznosić ściany, zamontować belki nadprożowe oraz na montaż stropu. Dzięki Porotherm:

 • stawianie ścian trwa dwa razy krócej w porównaniu z tradycyjnie stosowaną zaprawą murarską, a ściany osiągają pełną wytrzymałość po 48 godzinach, a nie po kilkunastu dniach;
 • prefabrykowane belki nadprożowe montowane nad drzwiami i oknami zyskują pełną wytrzymałość już podczas montażu;
 • można zastosować stropy gęstożebrowe, eliminując tym samym inne prace pochłaniające znaczne ilości czasu np. deskowanie oraz pieniądze przeznaczane na wodę i beton.

Budując stropy gęstożebrowe, belki układa się w ściśle określonych od siebie odległościach. Następnie przestrzenie między nimi zostają uzupełnione stropowymi pustakami. Belki i pustaki zalewa się równomiernie betonem, który pozostawia się do całkowitego wyschnięcia.

Budowa dachu – tu również sprawdzą się rozwiązania systemowe

Budowa dachu to zajęcie, które również może przebiegać w krótszym czasie i sprawniej. Jest tylko jeden warunek. Należy postawić na sprawdzone rozwiązania i najlepsze materiały, jakie są obecnie dostępne na rynku. W tym kontekście możemy wskazać na system Koramic Wienerberger.

Stawianie domu w stanie surowym i zastosowanie rozwiązań systemowych np. Porotherm i Koramic Wienerberger w tym względzie można porównać do układania dziecięcy klocków. Jest to czynność przyjemna, zajmująca w porównaniu z innymi metodami stosunkowo mniej czasu i pozwalająca zaoszczędzić sporo nerwów.

Komentarze (2)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.
 • Logo

  Niedziela, 8 października 2017, 15:40:48

  Ania200181 Myślę że nie ma sposobu żeby się nie denerwować przy budowie domu.

 • Logo

  Czwartek, 15 czerwca 2017, 13:06:17

  jjif Ta technologia jest rewelacyjna i godna polecenia. Dzięki