Z czego budować ściany?

Eksperci budowlani w kolejnym filmie z cyklu „Na fundamentach” doradzają, z czego budować ściany. Rekomendowanym materiałem, który cechuje największa trwałość oraz bezpieczeństwo pozostaje ceramika, a dokładniej pustaki ceramiczne. Warto rozważyć budowanie ścian w oparciu o rozwiązania systemowe, które znacząco przyspieszają przebieg prac. Inną nowatorską technologią, jaką proponują eksperci z branży budowlanej dla społeczności Budogram to tzw. murowanie na suchoPorotherm Dryfix System. Układanie pustaków ceramicznych Porotherm nie sprawia żadnych trudności. Obejrzyj film i przekonaj się, dlaczego inne materiały budowlane nie mogą z nimi konkurować.

Zdrowie, trwałość i odporność

Tak w skrócie można przedstawić zalety ceramiki. Wybór materiałów do budowy ścian nie jest łatwy, szczególnie w przypadku ściśle określonego budżetu. W tej materii nie warto jednak oszczędzać, ponieważ zainwestowanie w wysokojakościowe materiały, jak np. ceramika Porotherm, przyczyni się do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych domu w przyszłości. Dodatkowym atutem, na jaki zwracają uwagę eksperci branży budowlanej jest to, że dom zbudowany z materiałów ceramicznych nie traci na wartości, a więc w przypadku sprzedaży można uzyskać za niego korzystną cenę. Budowanie ścian z ceramiki sprawi, że dom będzie solidny. Niekorzystne warunki atmosferyczne występujące w naszym klimacie, jak np. burze czy silny wiatr, nie będą stanowiły zagrożenia dla jego mieszkańców. W temacie bezpieczeństwa należy także przypomnieć właściwości przeciwpożarowe tego materiału budowlanego. Dom odporny na zagrożenia to dom z ceramiki.

Inne właściwości ceramiki

Cegły ceramiczne cechują również świetne właściwości termiczne. W czasie gorącego lata w środku domu panuje przyjemny chłód, zimą z kolei stanowią one warstwę izolacyjną, dzięki której ciepło pozostaje wewnątrz. Do produkcji pustaków i cegieł ceramicznych stosowane są wyłącznie naturalne materiały (glina i trociny), dlatego dom zbudowany z ceramiki uznaje się jednoznacznie za najbezpieczniejszy dla zdrowia człowieka. Ceramika nie nasiąka wilgocią oraz cechuje się świetnymi parametrami wentylacyjnymi. To powoduje, że nie osadza się na niej pleśń, grzyby ani inne mikroorganizmy mogące doprowadzić do groźnych chorób. Jest przy tym bezsprzecznie najtrwalszym materiałem budowlanym – nie ulega niekorzystnym zjawiskom takim jak gnicie, próchnienie czy wietrzenie. Podsumowując: pustaki ceramiczne Porotherm mają wiele zalet. Zbuduj ściany na lata szybko i oszczędnie. Wypróbuj rozwiązania systemowe oraz murowanie na sucho z systemem Porotherm Dryfix!

Komentarze (2)

Zaloguj się, aby dodać komentarz.
  • Logo

    Czwartek, 21 września 2017, 10:55:31

    max1_email Ceramika to bardzo dobry materiał budowlany, zalety wymieniono w tekście. Wadą jest kłopot w montażu do ścian kołków rozporowych. www.sprzetbud.pl

  • Logo

    Czwartek, 15 czerwca 2017, 13:44:48

    jarwar45 Mam faworyta Porotherm Dryfix System. Pozdrawiam